Meble.com.pl - komfort na miarę

Toaletka to niezastąpiony mebel, doceniany przez każdą kobietę. Fot. Archiwum projektantów

10 niepowtarzalnych mebli, polskich projektantów

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 18 lip 2014 09:59 (aktualizacja: 25 lip 2014 08:13)

Charakteryzują się niebanalnym kształtem, wysoką jakością użytych materiałów, skrupulatnym wykonaniem. Meble polskich projektantów potrafią zadziwić i przykuć uwagę swą wyjątkowością.

Joanna Leciejewska otrzymała miano Designera Roku 2013. To olbrzymi zaszczyt i odpowiedzialność. Tytuł Designera Roku jest wielką nagrodą. Czuję się doceniona i zmotywowana do dalszej pracy. Instytut Wzornictwa Przemysłowego docenił moje dotychczasowe prace takim wyróżnieniem. Jest to odpowiedź na moje działanie, dowód na to, że moja praca ma sens. Jestem pierwszą kobietą, która otrzymała takie wyróżnienie.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/wzornictwo/115/projekt_to_zagadka_do_rozwiazania_joanna_leciejewska,1463.html

Patryk Góźdź zawsze miał tendencje do udoskonalania wszystkiego wokół. Nie zamykam się w jakieś ramy, jednak dotychczasowe moje projekty charakteryzuje dynamiczna forma i lekka surowość. Jednym z największych sukcesów jest niewątpliwie współpraca z firmą KLER, dająca mi wiele satysfakcji.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/patryk_gozdz_udoskonalanie_rzeczywistosci,1846.html

Maciej Bidermann uważa, że popularne jest projektowanie z pogranicza sztuki i designu. Młodzi zdolni, projektanci, nie dostają szans współpracy z firmami, dlatego próbują na własną rękę coś produkować i sprzedawać. Oczywiście kilka marek osiągnęło w ten sposób sukces ale to nie może być pomysł na wszystkich młodych projektantów. Producenci nie potrafią wypromować naszych rodzimych produktów projektowanych przez polskich projektantów.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/poszukujemy_rozwiazan_na_jutro_te_na_dzis_sa_nieaktualne_bidermann,1117.html

Wiktorii Lenart bliski jest minimalizm, czyli czysta forma wynikająca z funkcji, wyzbywająca się niepotrzebnych zdobień i detali. Należy oddzielić sztukę od dizajnu grubą krechą. Obie dziedziny wprawdzie są oparte na kreacji ale jest to kreacja na zupełnie innych płaszczyznach. Trendy mają to do siebie, że przemijają. Staram się śledzić trendy ale nigdy za nimi podążać, to ślepa uliczka.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/trendy_przemijaja_to_slepa_uliczka_wiktoria_lenart,1526.html

Celem Grupy Projektowej Abadoc jest odkrywanie oryginalnych form i obiektów, wcześniej nieistniejących. Projektowania to dla nas poszukiwanie kształtu, który jest już gdzieś zapisany w przestrzeni, a niekoniecznie został dostrzeżony. Trzeba tylko go odnaleźć. No i nie zapomnieć przy tym o funkcji.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/odkrywamy_formy_i_obiekty_wczesniej_nie_istniejace_abadoc,870.html

Otoprojekt, czyli Ewa Sendecka i Michał Tabor, w projektowaniu wyznają zasadę "Less is More". Modne meble to raczej dość proste i jasne wzory. Potrzebne stały się też meble pomysłowe i bardzo praktyczne, bo najczęściej kupowane mieszkania (a zwłaszcza w Polsce) to małe metraże, gdzie wszystkie obiekty trzeba wpasować z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/dobry_projektant_jest_przede_wszystkim_dobrym_obserwatorem,1782.html

Omenaa Mensah, oprócz pracy w telewizji TVN, odnalazła w sobie pasję do projektowania mebli. Moje meble są na tyle ekspresyjne i mocne, że nazwałabym je dobrą biżuterią. Pomysł na stworzenie swoich, autorskich mebli wynikał z tego, że takie rzeczy, które chciałam mieć, nie istniały. Trzeba było je stworzyć od początku.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/omenaa_mensah_prezenterka_z_dusza_designera_mebli,973.html

Michał Pasternak lubi nadawać rys historii swoim projektom. Nie znaczy to, że unikam współczesności. Jest ona niewątpliwie wyzwaniem, gdyż przysłowiowe koło wynaleziono już dawno, ale zawsze można mu coś dodać od siebie, co będzie je wyróżniać. Jeśli robi się to co się kocha, to w zasadzie można powiedzieć, że się nigdy nie pracuje, tylko uprawia hobby.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/projektant_z_dziada_pradziada_michal_pasternak,1247.html

Bogumiła Zawada nie jest zwolenniczką trendów. Wyłącznie wnikliwa analiza konkretnej potrzeby pozwoli na stworzenie projektu zarówno funkcjonalnego, jak i estetycznego. Przede wszystkim mebel musi być wygodny, ergonomiczny, spełniać swoje założenia. Dla mnie wygląd projektu jest wypadkową funkcjonalności, a nie odwrotni.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/nie_jestem_zwolennikiem_trendow_bogumila_zawada,13.html

Wojciech Korda tworzy tylko w materiałach naturalnych, które mają swoją duszę. Często projektuje się bardzo konsumpcjonalne meble, które nie mają żadnego wyrazu. To jakby porównać wyrobnika pracującego na smażalni i kucharza z wykwintnej restauracji. A i to nie oddaje pełnego obrazu sprawy... Czasem znów występuje efekt przeprojektowania – przerost formy nad treścią. W moim przypadku sztuką i sukcesem w niej, jest podjęcie się realizacji wyzwania i nie zepsucie pięknego materiału, jakim jest drewno.

Więcej zdjęć i informacji, w wywiadzie:

http://www.meble.com.pl/design/107/detal_jest_kreatorem_wygladu_meble_z_przeznaczeniem,1244.html

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA