Meble.com.pl - komfort na miarę

4 Design Days 2018.

"4 Design Days 2018": pierwsza polska edycja konkursu "One Day Design Challenge by Roca"

  • Autor: mg
  • 04 sty 2018 10:44 (aktualizacja: 04 sty 2018 10:52)

17 lutego 2018 roku w trakcie "4 Design Days" w Katowicach odbędzie się pierwsza polska edycja konkursu "One Day Design Challenge by Roca". Jego uczestnicy zmierzą się z wyzwaniem polegającym na zaprojektowaniu oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji łazienkowych w czasie krótszym niż 7 godzin.

"One Day Design Challenge", organizowany przez Roca globalny konkurs dla studentów, młodych architektów oraz projektantów do 30. roku życia, w 2018 roku zawita do Polski. 17 lutego (sobota) 2018 roku, w trakcie targów "4 Design Days" (Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice, Plac Sławika i Antalla 1), uczestnicy będą musieli zaprojektować w ciągu jednego dnia innowacyjne produkty z obszaru przestrzeni łazienkowej. W polskiej edycji konkursu mogą uwziąć dział tylko obywatele Polski.

Konkurs rozpocznie się prezentacją zadania. Uczestnicy będą mieli niecałe 7 godzin na przygotowanie projektu. Następnie prace konkursowe zostaną złożone na ręce jury, które dokona ich oceny i ogłosi wyniki podczas ceremonii przyznania nagród. W czasie gdy jury będzie obradować, uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na cocktail party.

Twórcy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody wysokości, odpowiednio, 1.000, 700 i 400 euro. Jury może dodatkowo przyznać specjalną nagrodę Fundacji We Are Water o wartości 400 euro. Będzie to nagroda za projekt wyróżniający się w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, który wpisze się w wartości reprezentowane przez Fundację.

W skład jury konkursu wejdą: Jerzy Wuttke, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, który kieruje dyplomową pracownią Projektowania Produktu na ASP Katowice: Tomasz Konior, główny architekt w Konior Studio; Tomek Rygalik, projektant kurator i wykładowca; Agnieszka Kaczmarka, prezes Katowickiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich i Architekt oraz Xavier Torras, brand communication director w Roca i przewodniczący Fundacji We Are Water. Jury w tym składzie oceni kreatywność, innowacyjność i wpasowywanie się prac konkursowych w ważną dla firmy ideę zrównoważonego rozwoju. Taka formuła konkursu pozwoli uczestnikom sprawdzić swoją umiejętność pracy pod presją czasu i zdobyć uznanie na wczesnym stadium kariery zawodowej.

"One Day Design Challenge" na świecie

Roca od lat angażuje się w projekty z zakresu innowacji i projektowania. "One Day Design Challenge" jest jednym z nich. Wspiera on młodych projektantów w dążeniu do zdobycia rozpoznawalności. Początkowo konkurs odbywał się tylko w miejscu swych narodzin – w Hiszpanii, gdzie najbliższa edycja będzie już siódmą z kolei. W roku 2015 podjęto decyzję o rozszerzeniu konkursu na inne kraje, aby zapewnić młodym ludziom dobrą platformę do rozwoju kreatywności i zdobywania doświadczenia w świecie profesjonalistów. Zorganizowano go wówczas w Dubaju i Hong Kongu. W roku 2017 odbyły się pierwsze edycje w Anglii, Portugali, Rosji i Omanie. W 2018 kolejne kraje dołączą do listy uczestników – razem będzie ich wtedy już dwanaście. Konkurs dotrze do Polski, Chorwacji, Brazylii, Argentyny i Bułgarii.

Rejestracja, regulamin, skład Jury i szczegóły na stronie:
http://www.onedaydesignchallenge.net/en/poland-2018_40730

Więcej o konkursie w skali globalnej można przeczytać na jego stronie: 
www.onedaydesignchallenge.net

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA