Panel dyskusyjny poświęcony trendom tkaninowym, odbywający się w ramach cyklu Design. Tworzywo na 4 Design Days. Fot. Grupa PTWP

Panel dyskusyjny poświęcony trendom tkaninowym, odbywający się w ramach cyklu Design. Tworzywo na 4 Design Days. Fot. Grupa PTWP

  • Autor: mg
  • 20 lut 2018 10:28 (aktualizacja: 20 lut 2018 15:51)

4 Design Days: Jakie tkaniny będą modne w 2018 roku?

O najnowszych trendach w segmencie tkanin stosowanych we wnętrzach komercyjnych i mieszkaniowych dyskutowali uczestnicy panelu odbywającego się 16 lutego br. w ramach cyklu „Design. Tworzywo” na „4 Design Days”.

Dzięki tkaninie – jej wzorowi, kolorowi i strukturze – możemy zbudować styl aranżacji wnętrza. Możemy też podkreślić wszystkie jego zalety i zatuszować braki – oceniła Monika Fedor, charakteryzujżc wpływ tkanin tapicerskich i dekoracyjnych na aranżację wnętrza.

Uczestnicy dyskusji podkreślali niesłabnącą popularność bieli i szarości, ale też wyrażali nadzieję, że rok 2018 będzie należał do bardziej zdecydowanej kolorystyki.

Powinniśmy uczyć klientów korzystania z szerokiej palety kolorystycznej, nie bojąc się bardziej odważnych wyborów – przekonywała Monika Fedor. Przy tej okazji Marta Kaczanowska przypominała o konieczności wsłuchiwania się w sygnały płynące z rynku. Przygotowując jakąkolwiek nową kolekcję, równocześnie patrzymy na potrzeby rynku, ale i klientów – stwierdziła.

Zdaniem uczestników dyskusji, w 2018 roku modne powinny być nie tylko mocne, odważnie wprowadzane kolory, ale też duże wzory, materiały naturalne oraz wyraziste struktury. Nie zabrakło też odniesień do koloru roku 2018, którym – według Instytutu Pantone – został Ultra Violet. Podążamy za tym trendem, dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty fiolet i mocno go promujemy – podsumował Paweł Zapał.

Uzupełnieniem dyskusji były prezentacje poświęcone właściwościom tkanin powlekanych oraz wpływowi tkanin na aranżację wnętrz, które przygotowali odpowiednio – Paweł Zapał (Spradling Europe) oraz Marta Kaczanowska (Fargotex).

W panelu udział wzięli: Monika Fedor, product manager firmy Davis, Marta Kaczanowska, creative product manager firmy Fargotex, Paweł Zapał, przedstawiciel handlowy w Polsce firmy Spradling Europe oraz Artur Indyka, projektant wnętrz (moderacja).


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce