Piotr Polk – aktor filmowy i teatralny.17 października ub.r. miała miejsce premiera jego autorskiej kolekcji mebli New Classic Design by Polk. Fot. Bartosz Jarosz

Piotr Polk – aktor filmowy i teatralny.17 października ub.r. miała miejsce premiera jego autorskiej kolekcji mebli New Classic Design by Polk. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: redakcja meble.com.pl
  • 03 lut 2017 11:27 (aktualizacja: 03 lut 2017 11:29)

4 Design Days: Piotr Polk w roli projektanta mebli

Na pierwszym miejscu stawia teatr, film nazywa przepięknym szaleństwem. Projektowanie mebli to pasja, którą realizuje niezmiennie od 21 lat. O fascynacji meblami i pracy aktora mówi Piotr Polk, który będzie jednym z gości 4 Design Days.

17 października ub.r. miała miejsce premiera Pana autorskiej kolekcji mebli New Classic Design by Polk. Pasja tworzenia mebli towarzyszy Panu od wielu lat. Jak to się zaczęło?

W mojej rodzinie nikt nie przejawiał jakichkolwiek zainteresowań, jeśli chodzi o projektowanie mebli, o stolarstwo w ogóle. Bardzo długo nie byłem tym kompletnie zainteresowany. Zajmowałem się muzyką, filmem, teatrem, aż któregoś dnia po prostu zapragnąłem mieć mebel do mojego mieszkania – trochę inny, nietypowy, taki którego nie było w żadnym sklepie. Po prostu miałem fanaberię. Ta fanaberia zaprowadziła mnie do stolarza, gdzie została wyceniona bardzo wysoko, a wydawało mi się, że to co zaproponowałem jest najprostszą do zrobienia rzeczą pod słońcem. Ot, półka, która stoi na czterech nóżkach, taka konsolka. Zirytowany tą sytuacją postanowiłem na własnej skórze doświadczyć tego, jak bardzo jest to skomplikowane i pracochłonne. Poszedłem do pierwszego z brzegu sklepu budowlanego, kupiłem potrzebne materiały i próbowałem coś z tego sklecić. I wyszło, kiepsko, ale wyszło. Tak mi się to spodobało, że postanowiłem nie robić kolejnych mebli, tylko uczyć się na tym jednym dokonując poprawek.

Czytaj więcej...


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce