Sofa z serii Mariposa firmy Vitra. Projekt: Barber&Osgerby. Fot. Vitra

Sofa z serii Mariposa firmy Vitra. Projekt: Barber&Osgerby. Fot. Vitra

  • Autor: mg
  • 23 lut 2018 09:02 (aktualizacja: 24 lut 2018 22:06)

Barber&Osgerby - zobacz meble zaprojektowane przez słynnych Brytyjczyków

Edward Barber i Jay Osgerby to obecnie jedni z najczęściej nagradzanych i najchętniej zatrudnianych projektantów na świecie. Tworzyli dla takich firm, jak Vitra, B&B Italia, Cappellini, Magis czy Established & Sons. Zaprojektowali nie tylko kolekcje znanych mebli, ale też na przykład... znicz olimpijski i monetę dwufuntową.

Universal Design Studio jest obecnie uznawane za jedną z najbardziej innowacyjnych na świecie firm projektowych w dziedzinie architektury, projektowania wnętrz i wystaw.

Edward Barber i Jay Osgerby założyli swoje studio w 1996 roku, tuż po ukończeniu studiów na Royal College of Art w Londynie. Ich pierwszym znanym projektem był stół "Loop", wyprodukowany przez Isokon w 1997 roku. W 2004 roku otrzymali prestiżową nagrodę Jerwood Applied Arts, która zapewniła im rozpoznawalność w środowisku projektowym. Kilkanaście następnych lat przyniosło liczne nagrody i projekty realizowane we współpracy z renomowanymi markami.

Studio Barber & Osgerby jest niezwykle wszechstronne – oprócz kolekcji mebli, w portfolio marki znajdują się projekty oświetlenia oraz elementy wykończenia i wyposażenia wnętrz, takie jak wieszak "Birds on Wire" (Magis), deska podłogowa "Mews" i "Stamp" (Mutina) czy płytka ceramiczna ("Stella McCartney"). Z okazji 150. rocznicy istnienia londyńskiego metra studio zaprojektowało również monetę o nominale 2£, a kilka lat temu wygrało przetarg na projekt pociągów dla londyńskiej linii Crossrail.

Projekty studia Barber&Osgerby można zobaczyć na stałych, światowych ekspozycjach, w tym w V & A Museum w Londynie, Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, London’s Design Museum i Art Institute of Chicago.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce