Meble.com.pl - komfort na miarę

Bartek Stanny Fot. CRATEive

Bartek Stanny i meble z artystyczną przeszłością

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 sty 2014 11:23

Co ma wspólnego obraz Andy’ego Warhola ze skrzynią z odzysku? Czy to możliwe, aby we wnętrzu drewnianego stolika przewożono dzieło sztuki warte osiem milionów euro? Oczywiście, że tak. Recykling daje możliwość tworzenia designerskich mebli z najróżniejszych przemiotów.

Założyciel marki CRATEive, Bartek Stanny od lat pasjonuje się sztuką. Pracował w wielu galeriach i domach aukcyjnych, jednak dopiero kiedy odwiedził magazyny londyńskiej galerii Tate wpadł na pomysł założenia własnej firmy. Jej działalnością stało się przerabianie skrzyń po dziełach sztuki – w których są transportowane – na meble.

Materiał z jakiego wykonane są skrzynie jest bardzo mocny i solidny. Zawsze jest to naturalne drewno. Ma on przecież za zadanie chronić przewożone w nim dzieła sztuki, które nie raz mają niebotyczną wartość. Dlatego jakość skrzyni musi być niezwykle wysoka. Obrazy muszą dotrzeć do nowego właściciela bądź kolejnego miejsca wystawowego w nienaruszonym stanie. To oczywiście przekłada się na solidność mebli jakie wykonuje Bartek Stanny. Bowiem nawet po przeróbkach drewno ze skrzyń nie traci na swojej jakości. Dodatkowym atutem jest fakt, że wszystkie meble są wykonywane ręcznie i z niezwykłą precyzją.

Meble są wyjątkową gratką dla każdego, kto fascynuje się sztuką. Każdy mebel ma dokładnie opisaną historię. Jaką drogę przebył, jakie odwiedził galerie, a nieraz i informację o tym jakie przewoził w sobie dzieła sztuki. Stojak audio-wideo przerobiony ze skrzyni transportował niegdyś instalację świetlną wykonaną przez znakomitego artystę Dana Flavina z galerii w Upper East Side w Nowym Jorku do domu aukcyjnego Sotheby w Londynie. Podobnie jak ten mebel, tak samo każdy inny ma ciekawą historię i w przeszłości spotykały się z dziełami najznakomitszych artystów.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA