Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Archiwum

Barwy sypialni

  • Autor: tt
  • 27 gru 2013 18:02

Mimo rosnącej popularności sypialni o kontrastowych barwach większość klientów decyduje się na spokojną kolorystykę. 

Kolorystyka mebli zależy od charakteru wnętrza, ponieważ musi harmonijnie współgrać z resztą elementów. Od wielu lat producenci starają się przygotowywać produkty, które odnajdą się w modnych od pewnego czasu wnętrzach minimalistycznych i coraz bardziej popularnych wnętrzach z elementami klasycyzującymi. W sklepach Starimeksu poszukiwane są sypialnie w kolorach jabłoni, buku, olchy, wiśni i czereśni.

Klienci wrocławskiej Galerii Wnętrza najczęściej wybierają meble w kolorze jasnego dębu, z ramą tapicerowaną w dowolnej tkaninie lub skórze. Przeważa subtelna kolorystyka écru, gaszonej bieli i beżu. Podobna sytuacja ma miejsce w salonach Larix oraz Emgie, gdzie dominują sypialnie z litej olchy, wykonywane na zamówienie.


Zdaniem Radosława Cholewińskiego z salonu Idee Meble Euro na rodzaj kupowanej sypialni duży wpływ ma przede wszystkim wiek klienta. Wśród ludzi młodych powodzeniem cieszą się meble nowoczesne z elementami metalowymi i kolorami „łączonymi”, np. wenge z klonem. Klienci starsi decydują się na olchę i dąb z wykończeniem z płyty lub litego drewna. Dobór barw intensywnych i trendy kolorystyczne są uzależnione od wieku klientów – dodaje też Katarzyna Sławińska z radomskiej firmy Meblomax. – Ludzie młodzi, wzorujący się na modzie światowej, wybierają barwy ostre, różniące się od kolorów tradycyjnych. Są jednak osoby, które wchodząc do sypialni muszą odczuwać ciepło, spokój i wygodę. Tę grupę kupujących tworzą ludzie starsi, którzy wybierają kolory spokojne, stonowane i tradycyjne, takie jak olcha, buk czy grusza.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA