Meble.com.pl - komfort na miarę

Bliskie spotkanie z Karimem Rashidem

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

6 października br. w warszawskim Centrum Domoteka odbyła się „Domoteka Design Night”. Gość specjalny gali – światowej sławy projektant Karim Rashid – otworzył swoją wystawę „From 15 minutes into the future”, którą można było oglądać w Domotece do końca października. Urozmaiceniem imprezy był występ grupy tanecznej Art Color Ballet.

Podczas „Domoteka Design Night” zaprezentowano najnowsze trendy obowiązujące we wzornictwie przemysłowym. Karim Rashid potwierdził, że projektanci wyposażenia wnętrz wracają w tym sezonie do lat 50., czerpią inspiracje z amerykańskiego modernizmu, oddają hołd Matce Naturze i podkreślają funkcję koloru. Nadchodzący sezon będzie charakteryzował synkretyzm użytych materiałów, sztucznych i naturalnych (drewna, skóry, tkaniny i plastiku), głównie w wybarwieniach błękitu i różu (to ulubiony kolor Rashida), wykończonych na wysoki połysk.

Karim Rashid urodził się w 1960 r. w Kairze, wychował się w Wielkiej Brytanii, a mieszka i tworzy w Kanadzie. Zdradza fascynację kulturą Europy Wschodniej, z którą zetknął się za pośrednictwem emigrantów. Jak sam powiedział od 38 lat marzył o przyjeździe do Polski. Moi przyjaciele pochodzą ze Wschodniej Europy – dodał. – Tylko tu odkrywam coś romantycznego. Rashid ma za sobą współpracę ze znanymi markami, m.in. takimi, jak: Kenzo, Isey Miyake, Prada, Swarovski i Ralph Lauren. Swoje dzieła prezentował w 14 muzeach świata (m.in. w MoMa w Nowym Jorku) i w galeriach na 5 kontynentach. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA