Meble.com.pl - komfort na miarę

Model "Pratone". Fot. Gufram

Czy to mebel? Prima Aprilis, uważaj bo się pomylisz!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 marz 2014 12:43

Dziwne nie zawsze znaczy złe, a czasem coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się nam czymś innym może spowodować pozytywne zaskoczenie. Takie właśnie są meble, które naginają rzeczywistość i nie zawsze są tym, na co wyglądają.

Dziwnych rzeczy na świecie jest całe mnóstwo. Ludzie noszą dziwne fryzury, nakładają dziwne ubrania, a czasem ustawiają we własnym domu dziwne meble. Bynajmniej dziwne nie znaczy niefajne, wręcz przeciwnie, dziwne meble są fajne i to bardzo.

Mebel z sugestią

Weźmy za przykład barek wyglądający jak kolosalnych rozmiarów butelka do wina. Niby sugestia, czym jest dany przedmiot nasuwa się sama, ale dopóki go nie dotkniemy i nie otworzymy, to nie wiemy, czym naprawdę jest. Taki zabawny mebel posiada w sprzedaży firma Kare Design. Barek „Vinotek” to ciekawy mebel, który sugeruje nam jakie jest jego przeznaczenie. Podobnie jest z komodą „Laundry”, która wygląda zupełnie jak starodawna, lekko podniszczona pralka. Doskonała do ustawienia zarówno w łazience jak i w pokoju dziennym. Wszystko zależy od poczucia humoru właściciela domu.

Rzeczywistość nieoczywista

Są designerzy, którzy tworzą projekty zaskakujące i wręcz naginające rzeczywistość. Najdoskonalszym przykładem jest Jinil Park z Korei Południowej, który stworzył serię mebli wyglądających na pierwszy rzut oka jak… narysowane ołówkiem na kartce papieru. Ten absolutnie zaskakujący pomysł powstał spontanicznie pewnego dnia, kiedy projektant szukał inspiracji na nową kolekcję mebli. Naszkicował na kartce prototypy i kiedy przyjrzał się dokładniej swoim rysunkom, wpadł na pomysł aby stworzyć je dokładnie takimi, jakimi widzi je, kiedy są wyłącznie rysunkiem. Do wykonania mebli użył drutów o róznych grubościach, które dodatkowo „poobijał” młotkiem tak, by krzesło czy lampa zyskały efekt trójwymiarowości i wyglądały przez to jeszcze bardziej naturalnie.

Podobnym przykładem są meble z kolekcji firmy Innermost, która zaprojektowała sofę wyglądającą jak.. plakat z sofą. Kiedy patrzy się na nią z przodu, przypomina ona płaską powierzchnię, zaś kiedy zerkniemy pod kątem okazuje się, że siedzisko jest wklęsłe i można na nim swobodnie usiąść.

Dziwolągi prosto z Włoch

Specjalistami od dziwnych mebli są bez wątpienia projektanci tworzący dla włoskiej marki Gufram. W jej pracowni powstają meble wyglądające jak szczątki greckich kolumn, wielkie cegły czy sztuczna trawa. W rzeczywistości jednak są to meble, które pełnią rolę siedzisk – sof, leżanek bądź foteli. Włosi lubują się w designie, który jest nieoczywisty i nad którym trzeba się zastanowić. Nie wyklucza to jednak doskonałego wykonania mebli oraz ich funkcjonalności. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA