Meble.com.pl - komfort na miarę

Design demokratyczny w IWP

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01 (aktualizacja: 30 wrz 2008 00:00)

Od 9 września do 5 października br. w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego trwa wystawa „Nowe Ikony”, obejmująca ponad 100 obiektów, m.in. meble, akcesoria kuchenne, tkaniny, lampy czy sztućce – po prostu dobrze zaprojektowane przedmioty codziennego użytku.

Zdaniem organizatorów projekty składające się na ekspozycję to przykłady „designu demokratycznego”, tzn. że zostały stworzone DLA LUDZI, są adekwatne do ich potrzeb i różnych grup odbiorców a ich ceny rzetelnie oddają ich wartość.

Klucz, według którego odbył się dobór przedmiotów na wystawę, to udział w międzynarodowych konkursach, czy wyróżnienia przyznane przez ekspertów designu. Jednak nie tylko – ikony to przecież produkty popularne, kupowane mimo upływu czasu, mądrze zaprojektowane, potrzebne. Są wśród nich przedmioty, obecne na rynku od wielu lat – ulepszane, tworzone z nowych materiałów, wciąż zachwycające estetyką, prostotą i funkcjonalnością. Są też przedmioty nowe, rekomendowane ze względu na ich potencjał projektowy.

Ekspozycja została zrealizowana na podstawie wystawy „Ikony Designu”, prezentowanej podczas „Gdynia Design Days 2008”. Kuratorem wystawy jest Marek Adamczewski, trójmiejski projektant (Studio Marad), przy współpracy z Ewą Cieślik z IWP. Wśród eksponatów znalazły się produkty takich polskich firm, jak np. Agnella, Iker i Profap. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA