Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble Vox uczestniczy w inicjatywie "Nowy Folk Design" w Poznaniu. Fot. Agnieszka Błachowska

Design na ludowo

  • Autor: ab
  • 27 gru 2013 18:01

„Nowy Folk Design” to nowa inicjatywa centrum Pro Design. Zainaugurują ją warsztaty współorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Celem projektu jest promocja współczesnego polskiego wzornictwa przemysłowego, w oparciu o dorobek i dokonania kultury ludowej. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. Warsztaty odbędą się w dn. 3-6 czerwca br. w Starej Drukarni w Poznaniu. Skierowane będą do projektantów, absolwentów i studentów szkół artystycznych, z kierunków związanych z wzornictwem przemysłowym. Uczestnicy będą poznawali m.in. tradycyjne rzemiosło: rzeźbiarstwo, hafciarstwo, plecionkarstwo czy koronkarstwo. Będzie to rzadka możliwość pracy z tradycyjnymi materiałami: wikliną, drewnem, tkaniną i papierem. W zajęciach weźmie udział 30 zakwalifikowanych projektantów, pracujących w 5-osobowych zespołach pod nadzorem doświadczonego rzemieślnika. 

Podczas warsztatów zostanie ogłoszony konkurs dla projektantów. Wystawa zwycięskich prototypów odbędzie się 28 września br. podczas „Światowych Dni Innowacji” w Poznaniu. Fundatorem nagród w konkursie będzie Pro Design. Koszty prototypowe i pomoc technologiczną zagwarantuje firma Meble Vox. Gość specjalny imprezy, Li Edelkoort, jedna z najbardziej znanych na świecie „trendforecasterów”, wygłosi wykład na temat trendów we wzornictwie. Magazyn „Time” uznał ją za jedną z 25 najbardziej wpływowych osób w świecie mody.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA