Meble.com.pl - komfort na miarę

Na zdjęciu Piotr Kuchciński (od lewej) oraz Oskar Zięta (od prawej), którzy wspólnymi siłami zaprojektowali nową kolekcję dekorów do mebli we współpracy z markami Interprint oraz Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Drewno i beton. Nowe pomysły na meble Zięty i Kuchcińskiego

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 wrz 2014 22:10 (aktualizacja: 24 wrz 2014 09:15)

Nowa kolekcja dekorów zaprojektowanych przez Oskara Ziętę i Piotra Kuchcińskiego dla firm Interprint i Pfleiderer już niebawem ukaże się na polskim rynku. Już teraz ukazujemy przedsmak tej wyjątkowej kolekcji i opowiadamy, co podczas jej tworzenia inspirowało projektantów.

Beton i drewno - oba te materiały są od siebie tak niezwykle różne, ale jednocześnie każdy z nich ma wiele wcieleń i wnosi do wnętrza inną gamę emocji oraz znaczeń. Właśnie te materiały stały się punktem wyjścia dla nowej kolekcji dekorów zaprojektowanych przez Oskara Ziętę oraz Piotra Kuchcińskiego. Tym razem przedmiotem projektu nie były same meble, ale materiał do ich wykonania. 

Dla obu projektantów udział w projekcie firm Pfleiderer i Interprint był pierwszą przygodą z projektowaniem dekorów. „Możliwość poznania dzięki współpracy z najlepszymi grafikami, drukarzami, specjalistami w dziedzinie produkcji materiałów drewnopochodnych, różnych niuansów tworzenia tego rodzaju produktów była bezcennym doświadczeniem.”- mówi Oskar Zięta.

Dekory zaprojektowane przez Oskara Ziętę zostały przygotowane z myślą o nowoczesnych, kubistycznych meblach. Piotr Kuchciński zajął się znacznie bliższym dla siebie materiałem jakim jest drewno. "Właściwego dekoru szukałem od dawna. Doceniam takie gatunki jak orzech, który pozwala na tak wiele połączeń, pasuje do różnych wnętrz. Ciekawią mnie też nowe pomysły, zwłaszcza te, które moim zdaniem mają potencjał przetrwania sezonowych trendów" - podkreśla Piotr Kuchciński.

Stworzenie dekorów równie ponadczasowych i uniwersalnych co ich pierwowzory okazało się skomplikowanym zadaniem. Aby odwzorować beton i drewno orzecha należało osiągnąć harmonię i równowagę estetyczną. O tym jednak przekonać będzie się można wówczas, kiedy nowe dekory zostaną oddane do sprzedaży. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA