Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesło wytwarzane jest z drewna sosnowego. Fot. IKEA

Dwa miliony krzeseł w fabryce w Konstantynowie Łódzkim!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 maj 2015 11:01

W fabryce IKEA Industry w Konstantynowie Łódzkim wyprodukowano 2-milionowe krzesło.

Już dwa miliony krzeseł wyprodukowano w fabryce w  ciągu niecałych 2,5 roku. Gdyby ustawić je sznurem jedno za drugim zajęłyby odległość jak z Łodzi do Sztokholmu. W fabryce produkowane są także stoły. Dziennie zakład może wyprodukować ich do 6,5 tys.  Do tej pory powstało już prawie 300 tys stołów.

Zakład IKEA Industry Konstantynów działa od lipca 1997 roku (wcześniej jako Swedwood). Od 2013 roku w fabryce wytwarzane są cztery rodzaje krzeseł – Kaustby, Gamleby, Lerhamn i Ingolf. Surowiec drzewny wykorzystywany do produkcji krzeseł i stołów w fabryce pozyskiwany jest wyłącznie z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Tarcica dostarczana jest z tartaku IKEA Industry w gminie Orla na Podlasiu.

Warto wspomnieć o procesie produkcji tylnych nóg krzeseł. Ich łączenie odbywa się przez mikrowczep na automatycznej linii. Powstałe w ten sposób elementy są następnie kierowane na sterowaną numerycznie, przelotową linię do krzywoliniowego kształtowania i profilowania tylnych nóg krzeseł. Pozwala to na uzyskanie powtarzalnego kształtu każdej nogi przy jednoczesnym ograniczeniu obróbki ręcznej.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA