Meble.com.pl - komfort na miarę

SmartMetropolitans. Fot. Wroclove Design Festival

Dzisiaj startuje II edycja Wroclove Design Festival

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 maj 2014 14:05 (aktualizacja: 14 maj 2014 07:42)

Wroclove Design Festival to pierwsza we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku impreza prezentująca design oraz sztukę na skalę europejską. Jej pierwsza edycja zakończyła się ogromnym sukcesem. Co będzie można zobaczyć podczas drugiej edycji?

Właśnie dziś rozpoczyna się jedno z najciekawszych spotkań z designem i sztuką w ramach II edycji Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design Festival. Od 14 do 18 maja można oglądać projekty z zakresu designu, sztuki, architektury oraz biznesu. W programie znalazły się liczne wystawy, warsztaty (zarówno dla dzieci jak i dorosłych), spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wykłady. 

Hasło drugiej edycji Wroclove Design 2014: „DESIGN OTWARTY” doskonale opisuje ideę Festiwalu – jego ciekawość nowych form, odwagę w odkrywaniu nieznanego, otwartość na różne formy designu. W ten sposób Wroclove Design łączy ponadczasowość z innowacją, prezentuje nowatorskie pomysły i rozwiązania, nie odrzucając jednak kolosalnego bogactwa przeszłości i klasyki - pisze o festiwalu Wioleta Król, Dyrektor II Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design. 

Co w harmonogramie?

Pierwszy dzień odbywa się pod znakiem gali, która uroczyście rozpoczyna tegoroczny festiwal. Odbędzie się ona w Sali Secesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. Tego wieczora będzie można poznać także trzy wyróżnione projekty, czyli zwycięzców konkursu "Design Open Space". 

15 maja już o godzinie 11.00 organizatorzy zapraszają na warsztaty sitodruku, które prowadzone będą przez pracownię Panato. To nie jedyne, kreatywne warsztaty jakie czekają na odwiedzających festiwal. Przygotowane zostały także warsztaty składania i naprawiania roweru (prowadzi Rowerlover), tworzenia porcelanowych magnesów na lodówkę (prowadzi Kina Ceramic) czy pokaz lania betonu (prowadzi Panato) oraz wiele innych. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz nie zabraknie atrakcji dla dzieci. O godzinie 13.00 drugiego dnia festiwalu aktorzy wrocławskiego Teatru Polskiego, Teresa Sawicka oraz Jakub Giel czytać będą bajki dla najmłodszych. To jednak nie wszystkie atrakcje jakie czekają na dzieci. Czwartego dnia festiwalu Invention-Group zorganizuje warsztaty pokazowe Lego, warsztaty pokazowe Robokids, a także DaVinciSchool.

Wiedzy nigdy dość

Podczas trwania Wroclove Design Festival będzie można uczestniczyć w wielu ciekawych wykładach. Nie tylko fascynaci designu biznesowego dowiedzą się wielu inspirujących wiadomości jak np. monitoring Internetu w pigułce czy design w aparatach słuchowych. Także miłośnicy pięknych wnętrz będą zadowoleni z wykładów na temat zapachów, jako elementu projektowania wnętrz czy o zasadach feng shui w domu i ogrodzie.

Przedostatni dzień festiwalu jest także finałem projektu Fresh Design. Warsztaty Fresh Design odbywają się w sześciu grupach studentów, w których występują różne narodowości, a sami uczestnicy są związani z kierunkami tj. architektura, design czy urbanistyka. W tym roku młodzież zajmowała się problemem degradacji przestrzeni publicznej w kontekście dwudziestowiecznych osiedli mieszkaniowych. Prezentacje projektów, koncepcji i makiet zostaną pokazane 17 maja o godzinie 19.00.

Tegoroczna edycja Wroclove Design Festival jest podzielona na osiem stref tematycznych. Będą nimi: Design dla biznesu, Design Open Space, Kids Design, Design+Rzemiosło, Mobile Design, Design+Technologie, Design bez barier oraz Fresh Design. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA