Meble.com.pl - komfort na miarę

Projektantka Merve Kahraman. Fot. Archiwum

Emocje ukryte w meblach - projektantka Merve Kahraman

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 maj 2014 13:02 (aktualizacja: 29 maj 2014 08:01)

Czy mebel może być jednością z użytkownikiem? Projektantka Merve Kahraman udowadnia, że tak, tworząc nietuzinkowe meble, które pobudzają ludzkie emocje.

Pierwszą wiedzę Merve Kahraman zaczęła zdobywać na „Instituto Europeo di Design” w Mediolanie, we Włoszech. Młoda projektantka po ukończeniu tej uczelni przeniosła się do „Central Saint Martins College of Art & Design” do Londynu, gdzie otrzymała tytuł magistra wzornictwa przemysłowego. Po studiach Merve Kahraman pracowała w znakomitych pracowniach architektonicznych i projektowych w Stambule, Nowym Jorku i Londynie.

Zainteresowanie integralnością człowieka i otaczających go przedmiotów spowodowało, że projektantka postanowiła wyspecjalizować się w tworzeniu mebli. W swoich pracach bada relacje między zaprojektowanymi przez siebie produktami, a ich użytkownikami. Są to często osobiste więzi lub świadome rozszerzanie osobowości oraz pasji za pomocą przedmiotów.

Niektóre jej projekty, jak krzesła z kolekcji „Hybrid” zostały zaprojektowane w oparciu o mitologię parahumans. Właściciel krzesła poprzez użytkowanie staje się a nim jednością. Mebel jest całkowicie ręcznie wykonany, obity rzadkimi skórami, z tekturowym wykończeniem. Farby, jakie zostały użyte do produkcji krzesła naśladują naturalny kolor jeleniej skóry, tak by odzwierciedlały wygląd zwierzęcia i stwarzały zwierzęce wrażenie na użytkowniku.

Projektantka stale dąży do osiągnięcia mistrzowskiego poziomu w tworzeniu form przemysłowych, każdy zaprojektowany przez nią mebel ma niesamowity charakter. Wszystkie jej dzieła są odzwierciedleniem zrównoważonego projektowania. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA