Ewa Kuryłowicz była gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku. Fot. Publikator

  • Autor: mg
  • 05 wrz 2017 16:11 (aktualizacja: 06 wrz 2017 12:22)

Ewa Kuryłowicz była gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku

Ewa Kuryłowicz, generalny projektant i wiceprezes pracowni architektury Kuryłowicz & Associates, wzięła udział w spotkaniu dla projektantów i architektów wnętrz, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Białymstoku 5 września br. Podczas Studia Dobrych Rozwiązań wygłosiła wykład pt. "10 wyjątkowych projektów Kuryłowicz & Associates".

Goście specjalni Studia Dobrych Rozwiązań

Ewa Kuryłowicz to absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i Faculty of Architecture, Iowa State University, Ames, Iowa, USA. Doktorat zdobyła na WAPW w 1982 roku, a habilitację na tej samej uczelni w 1997 roku. Od 2014 roku jest profesorem tytularnym. Wraz z zespołem Kuryłowicz & Associates jest laureatką wielu konkursów architektonicznych w kraju i za granicą.

Od 2011 jako generalny projektant pracowni zrealizowała bądź realizuje obecnie wiele obiektów, m.in: Narodowe Forum Muzyki, Wrocław (2015), Galerię Warmińską w Olsztynie (2014), Stadion Miejski w Białymstoku (2014), Budynek Wydziałów Językowych Uniwersytetu Warszawskiego przy ul Dobrej (I etap zrealizowany w 2012). Przed 2011 rokiem jako główny projektant K&A zrealizowała m.in.: dom własny w Kazimierzu Dolnym (2006), Hotel Marriott Courtyard na lotnisku Okęcie w Warszawie (2003), wiele rezydencji prywatnych, w tym rezydencję ambasadora Korei Południowej w Aninie k. Warszawy (1998).

Sędzia SARP, juror w konkursach międzynarodowych i krajowych, Dyrektor PR Międzynarodowej Unii Architektów UIA „Spiritual Places” w latach 2000-2008; członek Izby Architektów RP. Ekspert Architects’ Council of Europe ACE ds. projektowania uniwersalnego w latach 2005-2008.

Autorka książki „Projektowanie uniwersalne. Udostępnienie otoczenia osobom niepełnosprawnym” I wyd. CEBRON, Warszawa, 1996, II wyd. Integracja, Warszawa 2005; współautorka (ze Stefanem Kuryłowiczem „Pasja i Pragmatyzm. Człowiek, Architektura, wolność”, Trygon 2010 ) autorka innych publikacji, m.in. rozdziału w monografii „Architektura jako przedmiot badań” p. red. B. Jałowieckiego, Scholar, Warszawa 2008; licznych artykułów w miesięcznikach „Architektura-Murator”, „Architektura & Business” i innych, inicjatorka serii wydawniczej Biblioteka Architekta wydawnictwa Murator, autorka szeregu artykułów i wystąpień konferencyjnych w kraju i za granicą.

Przewodnicząca Rady Fundacji im .Stefana Kuryłowicza.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce