Jeśli nie chcemy stosować detalu folk na meblach, można położyć na podłodze dywan z tym motywem. Można go szybko wymienić jeśli znudzi się nam ten wzór. Fot. IKEA

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 marz 2014 09:31 (aktualizacja: 13 marz 2014 08:17)

Folkowe meble i dodatki - produkt "must have" tej wiosny

Kwieciste wzory w intensywnych kolorach mogą być doskonałą ozdobą domu. Folk wprowadza do wnętrz nie tylko swojski nastrój, ale także radość i pozytywny nastrój.

Sezon wiosna-lato 2014 według magazynu Must Have będzie obfitować w kolorowe wzory folk. Trend wylansowany na wybiegach mody przez Albertę Feretti z łatwością przeniesie się także do wnętrz. Nie tylko w postaci dodatków, ale także mebli.

Kwiatowe dodatki będą jednym z wiodących trendów tej wiosny, od delikatnych „łączkowych” wzorów, po multikolorowe geometryczne desenie.

Wzory w stylu folk są bardzo radosne. Dominują w nich kwiatowe elementy w bardzo jaskrawych i zdecydowanych kolorach tj. róż, czerwień, fiolet, żółty czy pomarańczowy. Folkowe wzory pięknie prezentują się na czarnym tle, a także na innych ciemnych kolorach jak granat czy mocno szary.

Styl folk pochodzi głównie od muzyki ludowej. We wnętrzarstwie oraz modzie pojawia się praktycznie co roku, jednak za każdym razem nawiązuje do innej kultury od hinduskiej po tą, prosto z carskiej Rosji. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce