Meble.com.pl - komfort na miarę

Abażur wykonany z giętego forniru, projekt Ray Power. Fot. LZF Lamps

Fornirowe abażury. Design, natura i piękno.

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 lut 2014 20:26

Drewno to doskonały materiał do aranżacji wnętrz. Można go stosować od podłogi aż po sufit, a jego plastyczność pozwala na najbardziej zaskakujące zastosowanie. Udowadniają to projektanci, tworzący fornirowe lampy.

O zaletach naturalnego forniru architekci i designerzy wiedzą już od dawna. Niższa cena, w porównaniu z litym drewnem, to nie jedyna przewaga. Naturalny fornir, dzięki swojemu pochodzeniu zachowuje prawdziwą strukturę drewna, wzory oraz kolory. Forniry, czyli cienkie płaty drewna są także materiałem niezwykle plastycznym. Dzięki temu, można go stosować nie tylko jako okleinę do mebli.

Argentyńska marka Weplight stworzyła kolekcję lamp, których abażury wykonane są z drewna. Do ich produkcji użyto drewna buku, jesionu, dębu oraz hebanowca, które producent barwi od wewnętrznej strony na kolory: żółty, czerwony, zielony i niebieski.  Lampy wykonane są z giętkich płatów forniru, dzięki którym projektanci mogą wyginać je, otrzymując w ten sposób ciekawe i niecodzienne formy. W Polsce lampy marki Weplight można kupić w salonie HomeLovers w Warszawie. 

Nieco bliżej Polski, irlandzki designer Ray Power także odnalazł potencjał w materiale, jakim jest sklejka. Jego kolekcja lamp to nowoczesne i ekologiczne wzornictwo. Modele stworzone przez Ray’a Powera oparte są na geometrii  i przestrzeni.  

Drewno po raz kolejny udowadnia nam, że jego zastosowanie jest niemalże nieskończone i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla projektantów z całego świata. 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA