Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotele 366 Concept w kolorach Velvet Mint, Ocean oraz Tweed Mentos. Fot. 366 Concept Team

Fotel 366 - ikona polskiego designu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 05 lip 2016 08:34

Fotel 366 jest niewielki, wygodny, lekki i wytrzymały, a do tego estetyczny. Idealnie spełniał potrzeby klientów w latach 60. i spełnia je dziś. To nie przypadek, że sprzedało się ponad pół miliona jego egzemplarzy i nie schodził z linii produkcyjnych przez ponad 20 lat.

W 2014 roku firma 366 Concept wznowiła produkcję fotela 366 po ponad 30 latach przerwy w ramach wyłącznej licencji. W ofercie firmy znajdują się również współcześnie doprojektowane meble, które pasują idealnie do wskrzeszonego klasyka: fotel bujany, wersję fotela dla dzieci, sofę, komplet stolików oraz poduszki.
Obecnie fotel zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego nadal jest ceniony w Polsce i stał się jednym z ukochanym foteli Europejczyków. Zaledwie po 1,5 roku od wznowienia jest oferowany przez kilkudziesięciu dystrybutorów w całej Unii Europejskiej: Niemczech, Francji , Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, a nawet w Australii i Nowej Zelandii! Jest to dowód, że dobre wzornictwo jest ponadczasowe. Fotel 366 produkowany przez 366 Concept to produkt najwyższej jakości. Fotel powstaje z drewna jesionowego sezonowanego przez minimum 7 lat, pochodzącego od zaufanych dostawców. Mebel jest oferowany razem z najwyższej jakości tkaninami odpornymi na zabrudzenia. Fotel 366 powstaje w 100% w Polsce.

Nowa wersja legendarnego fotela proj. Józefa Chierowskiego została nagrodzona w konkursie Must Have 2015 organizowanym przez Łódź Design Festival, co jest kolejnym dowodem na ponadczasowość dobrego wzornictwa.

Historia fotela

Na początku lat 60-tych, po pożarze, który strawił fabrykę mebli w Świebodzicach, w zakładzie pojawiła się pilna potrzeba nowych, prostych projektów mebli, które dałoby się szybko wdrożyć do produkcji. Młody projektant Chierowski w odpowiedzi na potrzebę fabryki zaproponował wdrożenie jego minimalistycznego projektu fotela.
Fotel jest niewielki, wygodny, lekki i wytrzymały, a do tego estetyczny. Taki fotel idealnie spełniał potrzeby klientów w latach 60. i spełnia je dziś. To nie przypadek, że sprzedało się ponad pół miliona jego egzemplarzy i nie schodził z linii produkcyjnych przez ponad 20 lat, będąc produkowanym we wielu zakładach w całej Polsce

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA