Meble.com.pl - komfort na miarę

Słoneczna, żółta tapicerka idealnie komponuje się z ciepłem naturalnego drewna fotela. Fot. Nizio Interiors

Fotel kinowy w przestrzeni domowej

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 sty 2014 15:38

Kreatywni projektanci przenoszą do naszych domów przedmioty, które z pozoru mają inne przeznaczenie. Tym właśnie fascynuje prawdziwy design - projektami oryginalnymi, zupełnie jak fotel kinowy zamieniony na domowy fotel.

Doskonałym przykładem odważnego projektowania jest rzemiosło Mirosława Nizio – architekta, rzeźbiarza, designera i amatora życia kulturalnego. Jego projekty powstają w oparciu o ideę 3R: recycle, reuse, remake. Projektant nadaje nową definicję starym przedmiotom. Fascynują go te, które są związane ze sztuką, jak na przykład fotele teatralne czy stare stoły stolarskie.

Idei Nizio Interiors przyświeca kilka elementów. Po pierwsze jest to dotychczasowa działalność architektoniczna projektanta, zaraz za nią jest jego niewątpliwa fascynacja nadawania starym przedmiotom nowego sensu i przeznaczenia, zaś trzecim składnikiem jest siła rodzinnej tradycji. Siedziba Nizio Interiors ma także ogromne znaczenie w pracy designera. Mieści się ona bowiem w dawnej siedzibie warszawskich składów Wróblewskiego. „Towarzystwo Akcyjne Przechowywania i Przewozu Mebli i Towarów”, które w tym miejscu rozpoczęło swoją działalność pod koniec XX wieku było przed wojną największym magazynem tego typu. W latach 90-tych w jego murach mieściły się pracownie artystyczne takich sław jak Katarzyna Kozyra czy też Paweł Althamer.

Z ojca na syna

Skąd w Mirosławie Nizio taka fascynacja projektowaniem? Jego ojciec prowadził zakład stolarski w Biłgoraju. To tutaj architekt pod okiem najlepszego i najbardziej oddanego nauczyciela zgłębiał tajniki tworzenia mebli. W warsztacie ojca nauczył się wielu praktycznych umiejętności, a także zdobył przekonanie o tym, że jakość materiałów, precyzja w wykonaniu i indywidualne podejście do przedmiotu oraz jego odbiorcy są gwarancją sukcesu. Na tej wiedzy oparł stworzoną przez siebie markę Nizio Interior. Wiedzę z zakresu projektowania zdobył na studiach, na wydziale architektury wnętrz i rzeźby warszawskiej ASP, a także w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. Te drugie studia zaowocowały także w wiedzę o renowacji mebli, która w dzisiejszej działalności jest dla Mirosława Nizio nieoceniona i niezwykle przydatna.

Meble Nizio Interior powstają w krótkich seriach. Wiele z nich to unikaty. Część może zostać przeprojektowana zgodnie z życzeniem klientów, jednak wszystkie zachowują swoje oryginalne kształty i zamkniętą w nich historię.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA