Fotel Viva marki Bizzarto. Fot. Bizzarto

Fotel Viva marki Bizzarto. Fot. Bizzarto

  • Autor: mg
  • 10 maj 2018 21:53 (aktualizacja: 11 maj 2018 11:42)

Fotele w salonie - przyjrzyj się najnowszym trendom!

Idealny fotel powinien być ultrawygodny, piękny i zgodny z wnętrzarskimi trendami. Zobaczcie, jakie fotele prezentowane były podczas targów "iSaloni" - święta światowego designu.

Na tegorocznych mediolańskich targach "iSaloni", najważniejszym wydarzeniu w świecie designu i wyposażenia wnętrz, można było zobaczyć wiele mebli tapicerowanych. Prezentowane tam fotele miały różne formy – powszechny był zarówno rozmiar XXL, jak i niewielkie, lekkie, inspirowane latami 70. kształty. Widać było nawiązania do klasyków i reedycje ikon designu, a także inspiracje kształtami organicznymi. Wszystkie modele łączyły dobre wzornictwo i dbałość o komfort.

Podczas targów "iSaloni" dominowały fotele wykończone tkaninami. Rzadziej widywało się skóry licowe, które pojawiały się często w połączeniu z tkaninami albo z wyrazistymi szwami, niekiedy w kontrastowych kolorach. Zauważalne jest, że zdecydowanie liczy się zmysł dotyku – dominowały bowiem zmysłowe welwety. Popularną gamą kolorów są barwy ziemi: butelkowe zielenie, oranże, korale oraz brązy, a także odcienie morza – od granatu, przez błękity, po turkus i szmaragd. W szarościach i beżach na pierwszy plan wysuwa się melanżowy splot, niekiedy zamieniający się wręcz w kratkę. Nie brakowało też różu, tym razem w bardziej brzoskwiniowym niż pudrowym odcieniu.

Wiadomo, że fotel musi być stabilny. Projektanci realizują to zadanie na różne sposoby. Z jednej strony mamy lekkie formy, siedziska opierające się na wysokich nóżkach albo ażurowych konstrukcjach. W tym nurcie dostrzegamy wiele inspiracji sięgających do lat 60. i 70. Druga wyraźna tendencja to design trzymający się ziemi: fotele bez widocznych nóżek, bezpośrednio opierające się całą powierzchnią na podłodze. Tworzą klimat przytulności, sprzyjają rozmowom, dobrze czują się w grupach – na przykład w towarzystwie niskich sof.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce