Meble.com.pl - komfort na miarę

Wnętrze "The Aram Gallery". Fot. Archiwum

"Future Stars?" - młoda polska projektantka Maria Jeglińska w Londynie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 wrz 2014 17:53 (aktualizacja: 28 wrz 2014 18:05)

Londyńska „The Aram Gallery” zaprosiła młodą projektantkę Marię Jeglińską do udziału w w wystawie „Future Stars?” - jednej z imprez towarzyszących London Design Festival, który odbył się w dniach od 13 do 21 września.

Galeria "Aram", która w imprezie udział bierze cyklicznie, w tym roku zdecydowała się zaprosić do przygotowania wystawy siódemkę zdolnych projektantów, którzy w nieodległej przyszłości mają szansę na podbicie świata designu na globalną skalę. Prócz Marii Jeglińskiej, wśród prezentowanych autorów znaleźli się Lola Lely, Cat Potter, James Shaw, Sophie Thomas, Thor Ter Kulve i Kim Thome.

Prace Marty Jeglińskiej przyjęto ze szczególnym entuzjazmem. Projektantka na londyńską ekspozycję przygotowała dwa projekty: siedziska „Mała Czarna” oraz "Narysowane Obiekty” - kolekcję wazonów wykonanych z drewna.

„Mała Czarna” to nawiązanie do klimatu warszawskich kawiarniami w latach 1955-66, które po okresie socrealizmu przeżywały renesans. Jeglińska postanowiła przyjrzeć się bliżej ówczesnym kawiarnianym siedziskom i stworzyła mebel, który uwzględnia wszystkie ówczesne historyczne uwarunkowania, jak choćby materiał, z którego wykonano krzesło w postaci metalowego drutu, jedynego dostępnego wówczas surowca. 

Wszystkie prace "Future Stars?" można oglądać do 25 października w The Aram Gallery.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA