Meble.com.pl - komfort na miarę

Gdynia Design Day. Siódma edycja przed nami

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 lip 2014 11:06 (aktualizacja: 02 lip 2014 08:12)

Już w nadchodzący piątek 4 lipca można odwiedzić festiwal designu w Gdyni. Siódma edycja Gdynia Design Days odbędzie się pod nazwą Miasto+.

Projekty, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego festiwalu stanął się naturalną częścią gdyńskiego krajobrazu. Projektanci zaproszeni do współtworzenia festiwalu zaprojektują zupełnie nowe, zaangażowane społecznie obiekty użytkowe, które mają odpowiedzieć na potrzeby społeczności miejskiej.

Program tegorocznego wydarzenia będzie krążył wokół hasła Miasto+, rozróżniając wystawy i projekty według podziału mieszkańców na trzy grupy wiekowe: 5+, 30+, 60+. Ponieważ mieszkańcy będący w różnym wieku mają także różne potrzeby, każdy z nich tworzy więc osobny związek z miastem. Podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni zostaną podjęte próby znalezienia wspólnego mianownika pomiędzy generacjami osób w podanych trzech typach wieku.

Początkiem festiwalu będzie spotkanie z dra Hubertem Bilewiczem, krytykiem sztuki, podczas którego będą szukane odpowiedzi na pytanie „Czym jest miasto?”. Ponadto prowadzący spotkanie przybliży cechy charakterystyczne Gdyni, przedstawiając jej zarys historyczny, urbanistyczny i socjologiczny.

Także wystawa główna festiwalu będzie odpowiadała na jego hasło przewodnie. Kurator Agnieszka Jacobson-Cielecka zaprosiła do udziału w wystawie MIASTO+ 5.30.60. młodych projektantów z Polski i z zagranicy, którzy jako obserwatorzy z zewnątrz zaprezentują świeże spojrzenie na nasz region. Wszystkie projekty będą prototypami, które podczas festiwalu zostaną pokazane szerokiej publiczności po raz pierwszy.

Podczas spotkania nie zabraknie także projektów, które będą rozwiązywały problemy mieszkańców. W ramach inicjatywy „PLAŻA 60+” zbadane zostaną relacje generacji 60+ z gdyńską plażą, która jest dla seniorów jednym z najważniejszych punktów na mapie codziennych aktywności. Efektem pracy projektantów będą innowacyjne obiekty, uwzględniające specyfikę i potrzeby osób starszych.

Festiwal potrwa od 4 do 13 lipca. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA