Meble.com.pl - komfort na miarę

Najdłuższą sofę na świecie można zobaczyć przed Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia. Liczący prawie 65 metrów długości mebel pomieści co najmniej 100 osób. Fot. Gdynia Design Days

Gdynia Design Days. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 lip 2015 14:53 (aktualizacja: 09 lip 2015 09:42)

Liczne warsztaty, wykłady i wystawy, dyskusje, prezentacje innowacyjnych i niesztampowych koncepcji wzorniczych - to tylko kilka atrakcji z których można skorzystać w czasie Gdynia Design Days. Festiwal potrwa do 12 lipca, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na 10 dni Gdynia zamieniła się w letnią stolicę designu. Festiwal rozpoczął się 3. i potrwa do 12 lipca. Ideą imprezy jest propagowanie wiedzy na temat designu, a także podnoszenie funkcjonalności oraz jakości życia w mieście, dzięki wykorzystaniu innowacyjnego wzornictwa w zagospodarowaniu przestrzennym.

"Sieci" to temat przewodni tegorocznego wydarzenia. Hasło to nawiązuje do portowej oraz rybackiej tradycji Gdyni, a także do jego mieszkańców, na co dzień uwikłanych w sieć miejskich ulic, chodników, trawników, nakazów i zakazów. Życie w przestrzeni zaprojektowanej, i uporządkowanej w określony sposób, ma niebywały wpływ na codzienne samopoczucie mieszkańców i użytkowników miejsca. Z tego względu sieć miastotwórczych powiązań w skali mikro i makro stała się podstawą projektowych rozważań, których efekty zaprezentowane zostaną właśnie podczas Gdynia Design Days. 

Do 12 lipca można zobaczyć, jak projektanci chcą usprawnić życie mieszkańców Gdyni, dowiedzieć się czym jest design krzesła, wspólnie z dziećmi poznać świat robotów, kupić dobrze zaprojektowane rzeczy podczas Projekt Marketu, zwiedzać wystawy na specjalnie zaprojektowanych spacerach czy podyskutować o przestrzeni miejskiej i projektowaniu z cenionymi specjalistami.

A po wszystkim można się zrelaksować w Terminalu Designu na placu Kaszubskim przy muzyce i dobrym filmie. Większość wydarzeń zlokalizowanych jest w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Organizatorzy zapraszają także do Strefy Miasto, gdzie odbywa się m.in. Projekt Spacer czyli pomysł na to, jak lepiej poznać miasto oraz jak twórczo zaktywizować lokalną społeczność do rozmów o jego problemach i potrzebach. 

Organizatorzy zapraszają także na spacer po Gdyni, a dokładniej spacer między Śródmieściem Gdyni a Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia. Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto przygotowało wzdłuż tej trasy 3 instalacje miejskie dla mieszkańców.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA