Stolik Hammersvik. Fot. Brühl

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 lut 2017 14:12

Hammersvik projektu Kati Meyer Brühl zdobywa Green Good Design Award 2017

Ukształtowany w sposób bardzo bliski naturze stolik Hammersvik otrzymał Green Good Design Award za przykładnie odnawialny i przyjazny środowisku design. Nagroda przyznawana jest przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design.

Hammersvik w swoim przekazie jest zarówno oazą spokoju jak i - z obrazem usłojenia drewna i naturalną formą - elementem dekoracyjnym. Przywołuje na myśl naturę i jej cykle i komponuje się dobrze zarówno w wiejskim jak i miejskim otoczeniu, do których wnosi, jako "ambasador natury", nowy wydźwięk.

Produkcja jego jest na wskroś przyjazna naturze: lite pnie bukowe z charakterystycznymi pęknięciami uwarunkowanymi suszeniem cięte są na grube krążki. Drewno pochodzi z certyfikowanych, odnawialnych zalesień. Pęknięcia mogą się z czasem powiększać.

Kati Meyer-Brühl pełni funkcję Creative Director w firmie brühl i została uhonorowana za swoje projekty mebli już ponad 90-cioma krajowymi i międzynarodowymi nagrodami. W swojej pracy łączy lekki, sobie właściwy a międzynarodowo zrozumiały język przekazu projektu z najwyższą jakością, dbałością o środowisko i jego odnawialność.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce