Sofa "Deck" hiszpańskiej marki Joquer. Projekt: Mario-Ruiz. Fot. Eugeni Pons/Joquer

Sofa "Deck" hiszpańskiej marki Joquer. Projekt: Mario-Ruiz. Fot. Eugeni Pons/Joquer

  • Autor: mg
  • 01 wrz 2017 09:30 (aktualizacja: 02 wrz 2017 20:21)

Hiszpański design – meble, które was zachwycą

Włoski design cenimy za wyrafinowanie i niepowtarzalny styl, meble rodem ze Skandynawii urzekają prostotą form i dyskretnym minimalizmem, a meble hiszpańskie... One wciąż dla wielu pozostają niewiadomą, a szkoda. Nadrabiamy więc zaległości, prezentując kilka interesujących marek meblarskich rodem z Hiszpanii.

Meble kuchenne. Zobacz propozycje do małych wnętrz

Joquer to rodzinna firma, która specjalizuje się w meblach tapicerowanych o nowoczesnym wzornictwie. Od 1984 roku w Barcelonie powstają komfortowe sofy o modułowych konstrukcjach, fotele i łóżka. Stylistyka mebli Joquer jest na wskroś współczesna – jednak proste formy łączą się w nich wyraźnie z iście śródziemnomorskim zamiłowaniem do komfortu. Produkty Joquera oparte są

na projektach takich hiszpańskich designerów, jak Mario Ruiz czy Gabriel Teixidó – wielokrotnie nagradzanych w Hiszpanii i na świecie.

Z rynkiem kontraktowym kojarzona jest marka Mobles 114. Jednak w jej ofercie można znaleźć także krzesła, stoły, hokery, stoliki, wieszaki i inne elementy, które sprawdzą się w domach i mieszkaniach – szczególnie tych nowoczesnych. Ciekawe formy, zaskakujące połączenia drewna, sklejki, metalu i tworzyw sztucznych to pomysły najlepszych hiszpańskich designerów, takich jak Jorge Pensi, Javier Mariscal, Martin Azua czy Eugeni Quitllet. Wśród propozycji Mobles 114 znajdziemy też systemy półek i mebli biurowych, regały biblioteczne. Ciekawostką jest systematycznie rozwijana kolekcja klasyków hiszpańskiego designu – ponownie wprowadzonych po latach do produkcji.

Wyraźne skandynawskie inspiracje widać w meblach baskijskiej firmy rodzinnej Ondaretta. Wysoka jakość wykonania mebli sprawiła, że marka ma wielu wielbicieli w całej Europie. Dla Ondarreta projektują tacy desiegnerzy, jak Jorge Pensi, Gabriel Teixidó czy znane niemieckie biuro projektowe Ben van Berkel – twórcy choćby krzesła „Contour”. 

Wszystkie meble opisywanych marek są już dostępne w Polsce.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce