Meble.com.pl - komfort na miarę

Zbliża się III edycja Forum Dobrego Designu. Fot. Bartosz Jarosz

II edycja Forum Dobrego Designu. Zobacz relację z imprezy

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 gru 2014 09:23 (aktualizacja: 12 gru 2014 16:06)

Ponad 700 uczestników, 5 paneli dyskusyjnych, 40 dyskutantów, ciekawe prezentacje - wszystko to mogliśmy oglądać na drugiej edycji "Forum Dobrego Designu", które odbyło się 10 grudnia w Warszawie, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Oskar Zięta, jeden z najbardziej utytułowanych polskich projektantów wzornictwa, Natalia Nguyen, prowadząca telewizyjny program „Bitwa o Dom” oraz „Pan i Pani House”, zawodowo związana z projektowaniem wnętrz, Tomek Rygalik, jeden z najwybitniejszych polskich projektantów mebli, Krystyna Łuczak-Surówka, kuratorka wystaw, historyk i krytyk designu, Zuzanna Skalska, trendwatcher w VanBerlo Design Strategy Product Development - to tylko niektórzy uczestnicy 5 paneli dyskusyjnych, które odbyły się w czasie tegorocznej imprezy.

I  tym razem poruszono wiele interesujących tematów i nurtujących zagadnień dotyczących roli designu i przyszłości wzornictwa w Polsce i na świecie. Rozmawiano o najnowszych technologiach i innowacjach szeroko pojętej branży projektowania wnętrz, wiodących trendach wzorniczych, oraz aktualnych i przyszłych tendencjach zakupowych. Zaproszeni goście wspólnie zastanawiali się także, jakie działania powinni podjąć przedstawiciele branży, aby współpraca na linii producent-projektant wzornictwa-architekt wnętrz była efektywniejsza.

Jednak "Forum Dobrego Designu" to nie tylko dyskusje w gronie ekspertów designu w Polsce. W trakcie wydarzenia można było także wysłuchać interesujących Case Study, m.in. na temat mebli dedukowanych wnętrzom publicznym, nowoczesnych technologii informacyjnych czy fantazyjnych materiałów. 

Tradycyjnie Forum uświetniła uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Dobry Design 2015". W tym roku miała bowiem miejsce czwarta edycja imprezy, którego organizatorem jest magazyn Dobrze Mieszkaj oraz portal dobrzemieszkaj.pl. W konkursie, mającym na celu wyróżnienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wykończenia wnętrz, jury stanowiło aż 130 architektów i projektantów wnętrz. Ich zadnie nie było łatwe, bowiem spośród 205 produktów wyłoniono tylko 12 zwycięskich projektów. 

Zobaczcie relację z imprezy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA