Meble.com.pl - komfort na miarę

V edycja "Wzorów". Fot. Marta Ustymowicz

III edycja "Wzorów" za nami. Zobacz zdjęcia z targów!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 maj 2014 22:30 (aktualizacja: 26 maj 2014 08:28)

W sobotę 24 maja odbyły się III Warszawskie Targi Designu "Wzory". Tego dnia do Praskiej Drukarni zjechali się najlepsi młodzi designerzy. Zarówno ci debiutujący, jak i doskonale znani.

Tegoroczne targi "Wzory" po raz kolejny udowodniły, że takie wydarzenia jak to mają wielką przyszłość. To nie tylko szansa dla młodych projektantów, których pasja z czasem przeradza się w pracę, na pokazanie swojej twórczości, ale także możliwość poznania designu od jego najpiękniejszej strony.

Na tegorocznych "Wzorach" zdecydowanie dominowały meble. Nie brak było kolorowych foteli, drewnianych stołów i stołków, puf, łóżek czy kawowych stoliczków. Wszystkie wykonane z uwzględnieniem zasad ekologii oraz z wielką pasją. Spotkać tego dnia można było nie tylko debiutujących projektantów, jak np. trio z Daj mi design, ale także znanych już młodych designerów tj. Śnimisie, Mazzivo, Beza Projekt czy Wooow!Projekt.

Wielu z młodych wystawców prezentowało odrestaurowane przez siebie meble. Redesign jest obecnie bardzo popularny, co dało się zauważyć właśnie podczas targów. Na fotelach "jak pod babci" dominowały kolorowe tkaniny, często wymieszane ze sobą w taki sposób, aby każda część siedziska miała inny kolor, fakturę oraz wzór.

Zaraz po odrestaurowanych meblach królowały te drewniane. Projekt drewno zaprezentował swoją kolekcję stolików kawowych wykonanych z jesionu, sosny oraz dębu. Piękne stoły do jadalni pokazali przedstawiciele Spółki Meblowej, zaś rewelacyjne biurka o nietypowej formie można było podziwiać zarówno na stoiskach Saska Fabrik oraz Projektowe Love.

Jednym z najbardziej przykuwających uwagę mebli była konsola zaprojektowana przez Mudo Design. Front mebla pokryty był trójkątnymi, ceramicznymi magnesami, które dawały efekt kolorowej mozaiki.

Nie zabrakło oczywiście niesamowitego oświetlenia. Dziewczyny z Beza Projekt zaprezentowały swoje nowe lapki HuHu, na stoisku Lightovo można było zobaczyć lampy, w których umieszczone były kwiaty, zaś ZetyPety pokazały żyrandole wyglądające jak pierzaste chmury.

Jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby móc nacieszyć oczy wszystkimi wspaniałymi projektami, jakie pokazali na tegorocznych "Wzorach" projektanci. Niemniej jednak atmosfera była gorąca i przyjemna, a odwiedzających nie brakowało. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA