Meble.com.pl - komfort na miarę

Komódki z ręcznie malowanymi wzorami origami. Fot. Dwie Baby

Jak Dwie Baby zaczęły tworzyć meble

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 lip 2014 08:08 (aktualizacja: 01 lip 2014 09:08)

„Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia”. Einstein wiedział co mówi, bowiem duet projektantek Sylwii i Moniki z pracowni Dwie Baby potwierdza tę tezę modelowo. Dzięki kreatywności i nieodpartej chęci tworzenia nie poddały się żadnym przeciwnościom losu i projektują dziś wyjątkowe i niepowtarzalne meble.

Dwie Baby – Monika i Sylwia – przyjaciółki od nastu lat. Od kwietnia 2013 roku prowadzą własny biznes. Przetwarzają stare meble nadając im zupełnie odmienny charakter, nową jakość. Przygarniają te niechciane i porzucone, odnajdują „perełki” na targach staroci, aukcjach internetowych, u znajomych lub rodziny. Początek ich działalności wybuchł nagle, najpierw powstała wyrazista nazwa, a zaraz za nią dokładny plan na biznes. Chciały by nazwa była prosta do zapamiętania, z humorem i wskazywała na czynnik żeński w profesji, która do tej pory kojarzyła się z męskim rzemiosłem. Miłość do mebli zrodziła się już parę lat wstecz, gdy prowadząc małą galerię z polskim rękodziełem Dwie Baby zaczęły gromadzić w niej stare meble i przetwarzać na życzenie klientów. W tym właśnie odnalazły dużą satysfakcję i spełnienie. Wkraczając w Dwie Baby posiadały już niemałe doświadczenie z zakresu materiałoznawstwa niezbędnego do przeprowadzenia odnowienia „gratów”. Największą radość daje nam pokrywanie mebli malowidłem, wówczas spełniamy się artystycznie. Do pracy twórczej niejednokrotnie zapraszamy zdolnych artystów, którzy tworzą na meblach prawdziwe dzieła sztuki – mówią Monika i Sylwia. 

Obecnie większą część pracy poświęcają na realizacje dla klientów indywidualnych. Miłośnicy ciekawych mebli powierzają nam swoje wysłużone już meble i oczekują w zamian transformacji, która będzie wpisywać się w klimat wnętrza i oddawać charakter ich mieszkańców – dodają projektantki. Często także same poszukują mebli na życzenie klienta i przetwarzają je według ustalonej wcześniej koncepcji. Nie zawsze klienci pojawiają się w własnymi meblami, ale za to za każdym razem zanim Dwie Baby przystąpią do jego przemiany, przedstawiają klientom szkic projektu. Cieszymy się, że nasza praca jest daleka od nudy. Nie ma dwóch podobnych mebli. Dużą radość daje nam fakt, że niejednokrotnie Klienci "uzależniają" się od nas i powierzają nam kilka mebli i polecają nas innym – twierdzą Monika i Sylwia. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA