Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel Uchiwa miał być meblem niedrogim. Prace nad nim trwały kilka miesięcy, dzięki czemu uzyskano najbardziej optymalne rozwiązania, ograniczające koszty produkcji. Fot. Hay

Japońskie inspiracje. Zobacz wyjątkowy fotel Uchiwa

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 marz 2015 09:13 (aktualizacja: 26 marz 2015 08:42)

Fotel minimalistyczny, jak wymaga tego współczesny design oraz subtelny, jak japońska kultura. A wszystko to w rękach znanej na całym świecie, duńskiej marki.

Fotel Uchiwa to nietuzinkowy mebel, który zachwyci każdego miłośnika designu. Inspiracją do jego powstania była kultura japońska, a bliżej, tradycyjne japońskie wachlarze o tej samej nazwie. Fotel zyskał zbliżony do nich kulisty kształt, którego przykładem jest szeroko otwarte siedzisko. 

Zewnętrzną część fotela wykonano z tworzywa sztucznego, zaś wnętrze, czyli siedzisko, pokrywa miękka tkanina. Na komfort siedzenia wpływa nieskrępowana niczym przestrzeń, jaką zapewnia brak podłokietników, jak również pikowane wypełnienie siedziska. Do wnętrz domowych fotel wypełniony jest miękką pianką, zaś publicznych, twardą i bardziej odporną na uszkodzenia. Całości dopełnia dębowa rama nóżek, na której została osadzona cała konstrukcja fotela.

Fotel został stworzony na zlecenie duńskiej marki Hay, przez studio projektowe Doshi Levien.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA