Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "fusion" to połączenie duńskiej i japońskiej klasyki. Fot. BoConcept

Japońsko-duński fusion - esencja minimalizmu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 lut 2014 07:26 (aktualizacja: 24 sty 2014 14:14)

Japoński i duński design od lat cieszą się popularnością na świecie. Są doceniane przez profesjonalistów i lubiane przez użytkowników. Połączenie ze sobą tych dwóch stylów jest niczym wisienka na torcie wnętrzarskiego minimalizmu.

Pod koniec XIX wieku duńscy artyści i architekci, jako pierwsi na świecie, odkryli japońską sztukę i rzemiosło. Zafascynowani tą kulturą zaadoptowali prostotę i funkcjonalizm tak charakterystyczne dla japońskiego wzornictwa i w ten sposób stworzyli unikalną duńską szkołę projektowania. Ta tradycja projektowa miała ogromny wpływ na rozwój duńskiego wzornictwa i architektury oraz przyczyniła się w pewnym stopniu do światowego sukcesu duńskiego designu.

Japońskie klimaty w polskim domu

Firma BoConcept, która na polskim rynku jest najbardziej znana wśród firm oferujących skandynawski design podążyła śladami rodzimych architektów sprzed 100 lat, nawiązując współpracę z nendo – najbardziej znanym japońskim studiem projektowym. W ten sposób powstała kolekcja „fusion” skupiająca w sobie najlepsze cechy duńskiego i japońskiego wzornictwa.

Światowej sławy japońska grupa projektowa nendo na czele z wybitnym designerem Oki Sato, zaprojektowała nową kolekcję mebli i dodatków duńskiej marki BoConcept. W skład kolekcji o nazwie „fusion” wchodzą sofa, fotel, podnóżek, stoliki oraz akcesoria dekoracyjne. Kolekcja nawiązuje do niezwykłej, japońskiej estetyki oraz duńskiego funkcjonalizmu. Mimo odmiennej kultury i tradycji, a także odległości geograficznej wzornictwo tych krajów ma wiele wspólnych cech. Prostota, autentyzm, poszanowanie surowców naturalnych występują w obu kulturach projektowych.

Minimalistyczność na co dzień

Równie surowy w wyglądzie design na światowym poziomie znajduje się w ofercie marki Vitra. Sofy tapicerowane są utrzymane w minimalistycznym stylu. Doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Zaś pojemne regały zbliżone stylistyką do tych zaprojektowanych przez Oki Sato oferuje sklep Galeria Wnętrza. "Brera" jest kolekcją regałów w różnych rozmiarach, których pionowe elementy oraz półki tworzą proste siatki. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA