Kolorowy zawrót głowy z wykorzystaniem krzeseł marki Muuto. Fot. Anotherdesign

Kolorowy zawrót głowy z wykorzystaniem krzeseł marki Muuto. Fot. Anotherdesign

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 26 marz 2014 12:15 (aktualizacja: 28 marz 2014 08:19)

Każde krzesło z innej parafii - 45 różnych modeli!

Jeden model w wielu kolorach czy raczej każde krzesło od innego producenta?Decyzja bywa trudna, ale naprawdę jest w czym wybierać. Różne krzesła przy jednym stole to nie tylko zabawna aranżacja, ale i modna. Postaw na różnorodność!

Moda na różne krzesła przy jednym stole pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno. Wszystko za sprawą fascynacji skandynawskim wzornictwem, które uwielbia bawić się detalami i zestawiać ze sobą ciekawe formy.

Aby dobrze połączyć ze sobą różne modele krzeseł warto kierować się prostą zasadą: mniej znaczy więcej. Dlatego, jeśli decydujemy się na krzesła tapicerowane to lepiej, aby nie były one obite zbyt pstrokatym materiałem. Jedno lub dwa krzesła tapicerowane w intensywnym kolorze lub z kolorowym wzorem tak, ale większa ilość może okazać się ryzykowna. Nie chodzi tu przecież o przesadę, ale o niepowtarzalny styl.

Podobnie jest z kształtem krzeseł. Dobrze jest podążać w jednym kierunku. Jeśli wybierzemy dwa ciekawe krzesła o dość minimalistycznej formie, to warto, aby następne modele krzeseł były utrzymane w podobnej stylistyce. 

Po prostu dobre krzesło

O krzesłach projektant Marcel Breuer mawiał, że „nie chodzi o to, by było zgrabne lub by pasowało do stołu, przy którym stoi – ma być po prostu dobrym krzesłem”. Oczywiście to, z jakiego surowca wybierzemy krzesło jest indywidualną sprawą. Na krzesłach nie warto jednak zbyt oszczędzać. Są to bowiem przedmioty często użytkowane i ich eksploatacja będzie znacznie większa niż np. stołu, który stoi wyłącznie w kuchni. Dobrym wyborem są krzesła wykonane z litego drewna lub ze sklejki, która dodatkowo jest niezwykle plastyczna – dzięki niej krzesła mogą mieć znacznie ciekawsze kształty niż w przypadku innych krzeseł. Wielbiciele surowego klimatu i nowoczesnych aranżacji z pewnością pokochają krzesła wykonane z tworzyw sztucznych. Modele takie są nie tylko trwałe, ale dostępne w wielu ciekawych formach oraz kolorach.  


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce