Meble.com.pl - komfort na miarę

Konkurs dla młodych - laureatem zostało krzesło

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Tematem tegorocznej edycji konkursu „Promosedia International Design Competition – Caizazza Memorial Challenge” jest krzesło, stanowiące element wyposażenia wnętrza domu.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które nie ukończyły 40 lat – projektanci, architekci i studenci kierunków związanych z architekturą lub projektowaniem. Każdy może przesłać jeden projekt (maksymalnie na 4 tablicach) do 31 marca br. Muszą być to pomysły nigdzie wcześniej nie publikowane ani nie prezentowane. Uwaga projektantów powinna skupić się na ergonomii, funkcji oraz materiale. W tym zakresie cenione są prace uwzględniające naturalne właściwości drewna. Warto też wziąć pod uwagę, że mają to być projekty mebli przeznaczonych do masowej produkcji.
Członkowie jury podejmą decyzję o przyznaniu nagród. Autor, którego projekt krzesła zostanie uznany za najlepszy otrzyma 3,5 tys. euro. Zostanie też wykonany prototyp mebla. Podobnie, jak prototypy krzeseł innych projektów wyróżnionych nagrodami specjalnymi zostanie zaprezentowany na specjalnej wystawie towarzyszącej tegorocznej edycji targów „Promosedia” w Udine.
Jeszcze 10 lat temu konkurs ten promował głównie młodych i zdolnych projektantów z Włoch. W roku ubiegłym zgłoszenia konkursowe przysłały osoby nie tylko z Europy, ale też z Indii, Japonii, Brazylii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA