Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół projektu Kosmos Project. Fot. Archiwum projektantów

Kosmos project – warto ich poznać!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 marz 2014 14:43 (aktualizacja: 19 marz 2014 06:10)

Za oceanem ich dokonania są znane i podziwiane. W Polsce nieco mniej. A szkoda, bowiem to wspaniały duet projektantów, których projekty na długo zostają w pamięci.

Kosmos projekt tworzy dwoje młodych i utalentowanych ludzi: Ewa Bochen oraz Maciej Jelski. Ukończyli Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, jednak doświadczenie zdobywali w Mediolanie – stolicy dobrego wzornictwa, pod okiem takich nauczycieli jak Alessandro Mendini oraz Denis Santachiara.

W projektowaniu kierują się filozofią, która nawiązuje do uporządkowania jakim charakteryzuje się kosmos. Jest to absolutne przeciwieństwo ziemskiego chaosu. Projektanci tworzą przedmioty, które mają oddziaływać na widza czy też ich użytkownika. Wierzą, że za pomocą przedmiotów można przekazywać emocje, a nie tylko je wywoływać. Projektanci przekonani są, że nowoczesny design powinien skupiać się na duchowości człowieka i odrywać go od konsumpcyjnego, bezdusznego i wręcz nieludzkiego życia.

W dorobku artystycznym Kosmos Projekt znajdują się meble, elementy oświetlenia, a także pełne wnętrza. Ich projekty można było oglądać na wielu międzynarodowych wystawach tj. Salone del Mobile, festiwalu Berlin Design, Łódź Design Festival,  Gdynia Design Days, Unpublished w Brukseli i wielu innych.

Na koncie projektantów znajdują się także prestiżowe nagrody jak I miejsce w konkursie Suite d’Autore we Włoszech w Palermo czy II miejsce w konkursie World Space Creator Award Tokio, w Japonii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA