Meble.com.pl - komfort na miarę

Calligaris. Fot. Archiwum

Krzesła idealne

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Krzesła konferencyjne, nie dość, że mają być estetyczne i wygodne, muszą się jeszcze wyróżniać wielofunkcyjnością i reprezentacyjnym wyglądem.

Krzesła konferencyjne, nie dość, że mają być estetyczne i wygodne, muszą się jeszcze wyróżniać wielofunkcyjnością i reprezentacyjnym wyglądem - potwierdzającym prestiż i wizerunek firmy. Z drugiej strony - nie mogą zanadto skupiać na sobie uwagi użytkowników, raczej mają stanowić tło spotkań, rozmów, wykładów itp.

Zaprojektowanie dobrego krzesła konferencyjnego okazuje się niemałym wyzwaniem. Jego definicja obejmuje zaskakująco dużo cech i elementów, którymi powinno się ono wyróżniać. Krzesło tego typu zazwyczaj dobrze komponuje się zarówno w klasycznych salach konferencyjnych i audytoryjnych, jak też kameralnych gabinetach, pokojach spotkań, salonach obsługi klienta, a nawet kawiarniach, restauracjach i wnętrzach mieszkalnych. Korzystanie z takiego krzesła ma być komfortowe bez względu na sposób i okres czasu użytkowania. Oczywiście rzadko kiedy klient wymaga, aby oferta spełniała dosłownie wszystkie te wymagania. Na rynku dostępnych jest wiele krzeseł, których wzornictwo i walory użytkowe oscylują między biegunami: prostoty i skomplikowania, zarówno w stylu, jak i konstrukcji.

Klienci dużą wagę przywiązują do kolorystyki krzeseł konferencyjnych. Powodzeniem cieszą się uniwersalne kolory - czarny i szary oraz wszelkie inne, pastelowe odcienie, które doskonale sprawdzają się w roli kreatora dyskretnego tła wnętrza. Dominują barwy stonowane i raczej ciemne, takie jak ciemna zieleń i odcienie niebieskiego, które są funkcjonalne i uniwersalne. Modele utrzymane w nowoczesnej stylistyce często są zamawiane w odważniejszych, bardziej jaskrawych kolorach, np. groszkowej zieleni, czerwieniach i pomarańczach. Ich zadaniem jest wyeksponowanie charakteru aranżacji wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA