Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja krzeseł projektantów z Bernotat&Co. Fot. Bernotat&Co

Krzesła modnie ubrane. Niezwykła kolekcja od Bernotat&Co

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 cze 2014 11:29 (aktualizacja: 30 cze 2014 07:17)

Tym, którzy uważają, że tradycyjne krzesła tapicerowane są passé, z pewnością spodoba się wyjątkowa kolekcja krzeseł od holenderskiej grupy projektowe Bernotat&Co. Bowiem krzesło ubrane w… ubranie to coś niespotykanego i niezwykle oryginalnego zarazem.

Krzesła „Chair Wear” to komfort i funkcjonalność, ale także odrobina finezji, którą wprowadzają ich pokrowce, a może raczej „ubrania”. Projektanci z Bernotat&Co popatrzyli na pojęcie tapicerowanego krzesła w nieco inny sposób i stworzyli odzież na krzesła, zaprojektowane specjalnie dla nich i z możliwością najróżniejszych kombinacji.

Krzesła „Chair Wear” są stymulacją ponownego wykorzystywania mebli poprzez ich renowację czyli tzw. re-styling. Nie dość, że krzesła pozbawiane są nieprzyjemnej twardości dzięki zastosowanej odzieży, to w dodatku ubierane są w nietuzinkowe tekstylia. Od tych zaawansowanych technologicznie, po tradycyjne materiały przemysłowe. Niektóre z tkanin zostały zaprojektowane we współpracy z Muzeum Tekstyliów w Audax.

Każdy z modeli „Chair Wear” tworzy pewnego rodzaju więź z ich użytkownikiem. Dzięki nakładaniu kaptura, wkładaniu rąk w kieszenie czy też każdego innego rodzaju czynnego użytkowania, krzesło może wywoływać reakcje emocjonalne. Krzesła należą do kolekcji Haute Couture i po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas Design Week w Mediolanie w 2012 roku. Do kupienia w sklepach internetowych gimmii.nl oraz magazin.com, a także bezpośrednio u projektantów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA