Każdy mebel z La Silla ożywia wnętrze i czyni go wyjątkowym. Fot. La Silla

Każdy mebel z La Silla ożywia wnętrze i czyni go wyjątkowym. Fot. La Silla

 • Autor: Marta Ustymowicz
 • 06 cze 2014 12:58 (aktualizacja: 11 cze 2014 07:23)

La Silla - meble inspirowane obrazami Fridy Kahlo

La Silla to marka tworzona z wielką pasją przez trzy przyjaciółki - Karinę, Kasię i Ewę, które swe fascynacje sztuką i kolorami przelewają na meble. La Silla to synonim obrazów, utkanych z najwyższej jakości materiałów, z ogromną dbałością o detale. Fotele La Silla są bowiem unikatowymi obiektami sztuki.

La Silla to pracownia, w której projektantki odnawiają fotele, nadając im nowy, zaskakujący wygląd. Proces ich powstawania jest niezwykle długi i pracochłonny.  Meble, które wybierają do renowacji są niezwykłe, unikatowe, stare, takie, których „młodość” dawno już przeminęła i potrzebują pomocy, by przywrócić im dawną świetność. Szukają ich na targach staroci, ryneczkach, w zapomnianych antykwariatach i wybierają te o pięknym modernistycznym designie, z wysokogatunkowego , starego drewna.

Potem rozpoczyna się proces „uzdrawiania” i meble poddawane są starannej i bardzo drobiazgowej renowacji, która nie ogranicza się wyłącznie do warstwy zewnętrznej. Zachowując pierwotny kształt, odnawiając drewno naturalnymi metodami według tradycyjnej sztuki tapicerskiej oraz stosując materiały, które były stosowane w danej epoce, tworzą zupełnie nową jakość, tak by fotele były jednocześnie piękne, ale też wygodne i bardzo trwałe.

Do każdego z nich projektantki z La Silla podchodzą emocjonalnie. Z założenia każde z krzeseł czy foteli ma być inne i bardzo wyjątkowe. Na specjalne życzenie może powstać jedynie podobny.

Inspiracje z życia wzięte

Stale poszukując piękna wokół siebie, tropią też kolory i faktury. Inspiracje odnajdują w otaczającej przestrzeni, w przyrodzie, w trakcie przeglądania magazynów i blogów wnętrzarskich obwieszczających trendy, czy w pokazach wielkich projektantów mody -Johna Galiano czy Alexanda McQueena. Dużo inspiracji dostarczają im podróże,  w trakcie których poznają inne kultury, obyczaje i preferencje kolorystyczne, takie, jakie można obserwować np. na targach w Marrakeszu czy w Hiszpanii. Niebagatelny wpływ na prace La Silla mają niezwykle plastyczne obrazy podziwianej przez projektantki Fridy Kahlo.
Materiały tapicerskie są pieczołowicie wyselekcjonowane i sprowadzane głównie z innych, czasem bardzo odległych krajów. Niektóre z nich można powiedzieć projektantki tworzą same, poddając je obróbce, tak by uszlachetnić ich końcowy look. Dużo w nich haftów, ozdobnych ściegów, tasiemek, koronek.

Styl doskonały

Fotele z La Silla idealnie nadają się do każdego pomieszczenia w mieszkaniu, dlatego też mogą stać w białoszarej sypialni, innym razem w kolorowej jadalni lub w surowym hallu, zmieniając z każdym razem ich charakter. Wymarzone (według samych projektantek) miejsce dla mebli z La Silla to modne obecnie industrialne wnętrza, lofty, czy zwariowane apartamenty w stylu boho, który to podbił serca osób niekonwencjonalnych, wolnych, otwartych na modę, nieograniczonych dress-codem. Równie dobrze mogą  jednak stanowić wesoły akcent w kuchni, jak i w eleganckiej łazience.

Obecnie można meble La Silla znaleźć w Showroom 87 w Łodzi.


WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

  • aga, 2014-12-02 09:50:17
  Jestem pod ogromnym wrażeniem.Mam nadzieję, że kiedyś taki fotel ozdobi mój dom:)
  Trzymam kciuki !
  • Szymon, 2014-06-11 19:33:07
  Piękne, wyjątkowe i wreszcie coś nowego na naszym rynku. Brawo za dopracowanie detali. Powodzenia!
  • lasilla, 2014-06-11 13:45:22
  Dziękujemy za takie wyróżnienie:)
  Pozdrawiamy serdecznie Redakcję !

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce