Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel bujany projektu K.Starczewskiego. Fot. nowymodel.org

Legendarne projekty polskich projektantów - Nowymodel.org

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 wrz 2014 12:08 (aktualizacja: 12 wrz 2014 08:45)

Nowymodel.org to zespół pasjonatów designu, który dopisuje dalszą, wspaniałą historię polskiego wzornictwa. Przywraca też do życia meblowe „perełki” z przeszłości...

Nowymodel.org jest fundacją zrzeszającą projektantów. Jej twórcy promują polskie wzornictwo i sprzedają meble. Zainspirowała ich .... ponura rzeczywistość i wiara w polski design. Polskim designerom trudno zaistnieć na rynku, ale oni nie narzekają. Postanowili działać wspólnie i wziąć sprawy w swoje ręce. Wspierają młodych projektantów, ale przypominają też dokonania mistrzów: Rajmunda Teofila Hałasa, Jana Węcławskiego, Bogusławy i Czesława Kowalskich. „Po latach wdrażamy znakomite, ale nieco zapomniane projekty do produkcji. Polski design ma swoją świetną tradycję i my z niej korzystamy.” - mówi Ewa Obrębowska-Piasecka z fundacji nowymodel.org

Projektanci z fundacji wybierają najciekawsze projekty, robią prototypy we własnym warsztacie, korzystają też z pomocy zaprzyjaźnionych znakomitych rzemieślników. Dzięki temu ich meble w większości wytwarzane są ręcznie, noszą ślady ręcznej obróbki, wyjątkowej i namacalnej.

Przekonują, że kupowanie designu jest równie ekscytujące, jak kolekcjonowanie dzieł sztuki. Niedrogi przedmiot początkującego projektanta z czasem nabiera wartości. Jego właściciel ma więc szansę stać się jedynym lub jednym z nielicznych posiadaczy "okazu" podpisanego przez autora. 

Wzory współpracujących z Nowymodel.org projektantów można oglądać na prestiżowych wystawach i targach sztuki, m.in. na "Dizajnie udomowionym" we Wrocławiu, na targach designu w Berlinie i na WAWA Design Festiwal.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA