Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesełko z podłokietnikami. Fot. IKEA

Lekkie, mobilne meble od projektantów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 paź 2014 08:49 (aktualizacja: 03 paź 2014 07:34)

IKEA w Polsce wypuściła na rynek kolekcję mebli pod hasłem „W ruchu”. Jest ona wyjątkowa, gdyż w jej tworzeniu po raz pierwszy uczestniczyli polscy projektanci: Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz oraz Tomek Rygalik.

Kolekcję „PS” tworzy ponad 50 produktów, które powstały w wyniku wspólnej pracy 15 projektantów z całego świata. O tematyce tej kolekcji zdecydowali sami – postawili na lekkie, mobilne meble, które świetnie sprawdzą się przy częstych przeprowadzkach i na niewielkich powierzchniach, umożliwiając sprytne wykorzystanie każdego kąta. Najlepszym przykładem może być stolik zintegrowany z lampą zaprojektowany przez Tomka Rygalika czy sekretarzyk autorstwa Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza Zainspirował mnie pewien rodzaj hybrydowego produktu, który był popularny w Polsce jakieś 50 lat temu. W dość surowy, ale i sprytny sposób łączył różne funkcje i bardzo chciałem stworzyć jego współczesną interpretację. Hybrydowe projekty doskonale wykorzystują dostępną przestrzeń, np. w niewielkich mieszkaniach. - powiedział Tomek Rygalik

Również sekretarzyk autorstwa trójki Polaków to mebel nastawiony na szybką aranżację miejsca. Pozwala zaaranżować w domu małe biuro, które można w każdej chwili zamknąć, oddzielając tym samym pracę od przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku i spędzania czasu z rodziną. Dostarcza dodatkowe miejsce do przechowywania oraz pracy nawet na bardzo małej powierzchni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA