Meble.com.pl - komfort na miarę

Dzięki temu, że tegoroczna edycja festiwalu była bardzo interaktywna, można było zrozumieć jak ważny jest dla naszego świata design i proces projektowania. Fot. Marta Ustymowicz

Łódź Design Festival 2014. Fotorelacja z pierwszych dni

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 paź 2014 21:18 (aktualizacja: 13 paź 2014 08:07)

We czwartek 9 października oficjalnie otwarto ósmą edycję Łódź Design Festival. Hasło festiwalu, które brzmi "Brave New World" pozwala odkryć wpływ projektowania i designu na życie człowieka.

Już pierwszego dnia festiwalu poznaliśmy zwycięzcę konkursu Make me!, który otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 20 tyś. złotych. Zostały nimi projektantki: Essi Johanna Glomb oraz Rasa Weber, które zaprojektowały analogową drukarkę do tekstyliów, produkującą własny pigment na bazie mikroglonów - "Alagemy". Oprócz nagrody głównej przyznano także wyróżnienia za projekty tj. "Dziupla" projektu Liliany Krzyckiej i Rafał Pieszko, "Stick" projektu Marzeny Krupy, "Patyczaki" Jana Godlewskiego, a także projekt "Evo" autorstwa Agnieszki Pikus. 

Kolejne nagrody popłynęły w sobotę do rąk projektantów, których prace zostały nagrodzone tytułem Must Have. W tym roku w plebiscycie zostało nagrodzonych aż 60 projektów. Jednak festiwal to nie tylko nagrody i wyróżnienia, to przede wszystkim ponad 90 wystaw, ulokowanych w dwóch centrach festiwalowych, a także szeroka oferta warsztatów, w których mogą brać udział wszyscy zainteresowani światem designu i projektowania. W tym roku pierwszy raz na festiwalu odbyły się także Targi Rzeczy Ładnych, na których można było kupić wyjątkowe meble, lampy oraz dekoracje od znanych i cenionych projektantów. 

W tym roku festiwal ma interaktywną formę, dzięki czemu zapewnia odwiedzającym niezapomnianą rozrywkę. Festiwal potrwa do 19 października. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA