Meble.com.pl - komfort na miarę

Pop Up Show, Łódź Design Festival 2015. Fot. ŁDF

Łódź Design Festival 2015. Zobacz, co będzie się działo

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 paź 2015 09:56 (aktualizacja: 09 paź 2015 09:57)

Ponad 70 wystaw, na których zaprezentowanych zostanie około 1100 obiektów autorstwa przeszło 400 polskich i światowych projektantów. To także ponad 250 godzin wydarzeń – warsztatów, wykładów, spotkań; dla dorosłych i dzieci.

Tegoroczny festiwal w Łodzi to miejsce na polskiej mapie designu, które koniecznie trzeba odwiedzić. W ramach Łódź Design Festival 2015, po raz pierwszy w Polsce, pokazany zostanie projekt “Hidden Heroes. The Genius of Everyday Things” przygotowany przez Vitra Design Museum. To prezentacja ponadczasowych przedmiotów, które często w niezauważalny sposób zmieniają nasze życie. Na wystawie zaprezentowanych zostanie 36 klasyków, którym towarzyszyć będzie opis historii powstania i analiza ich znaczenia dla współczesnego świata.

Specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu organizatorzy przygotowali wystawę „Konsekwencje” – kolekcję wyselekcjonowanych obiektów zaprojektowanych jako odpowiedź na istotne problemy, z którymi mierzą się współczesne społeczeństwa. Na wystawie prześledzić będzie można nie tylko proces powstawania prezentowanych obiektów, ale też przeanalizować największe zagrożenia i wyzwania stojące przed tworzącymi je projektantami. 

W programie festiwalu zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących, między innymi projekty poświęcone Łodzi, których celem jest zaproponowanie rozwiązań poprawiających jakość życia mieszkańców miasta.  Z kolei, podczas kilkudniowych warsztatów „Mapping the City” dwójka prowadzących wraz z grupą uczestników analizować będzie lokalną identyfikację graficzną, jej wpływ zarówno na Łódź, jak i jej mieszkańców.

Konsekwentnie, od pierwszych edycji festiwalu, realizowany jest konkurs make me!. Wyróżnione i prezentowane na wystawie pokonkursowej obiekty to nie tylko prezentacja prac najlepszych młodych twórców, ale także szansa na zapoznanie się już teraz z tematami, wokół których w nadchodzących latach koncentrować się może zainteresowanie designerów. Tegorocznych laureatów poznamy 8 października w trakcie gali otwarcia Łódź Design Festival. Kolejny stały punkt programu festiwalu to must have – wystawa i plebiscyt, które utrwaliły się już jako rozpoznawalny znak jakości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA