Meble.com.pl - komfort na miarę

Loop to praca dyplomowa wykonana przez Karola Cyrulika pod kierunkiem prof. Czesławy Frejlich w Pracowni Projektowania Ergonomicznego ASP w Krakowie. Fot. ASP Kraków

Loop - intuicyjne krzesło do przestrzeni publicznej

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 maj 2015 12:31 (aktualizacja: 28 maj 2015 08:14)

Loop to praca dyplomowa wykonana przez Karola Cyrulika pod kierunkiem prof. Czesławy Frejlich, w Pracowni Projektowania Ergonomicznego ASP w Krakowie. Projekt można było zobaczyć podczas tegorocznej Areny Design w Poznaniu.

Loop to krzesło przeznaczone do przestrzeni publicznej, gdzie coraz więcej osób używa laptopa. Ideą projektu jest zapewnienie użytkownikom przyjmowania dwóch pozycji siedzących - relaksacyjnej i umożliwiającej korzystanie z laptopa oraz pracy w odosobnieniu lub grupie. Postulaty te zostały zrealizowane poprzez zastosowanie ruchomego oparcia, które przekształca się w stolik. W przypadku pracy przy pulpicie osoba musi obrócić się o 180 stopni. W ten sposób, siedząc tyłem może być odizolowana od reszty grupy. Aby obie pozycje siedzące były ergonomiczne został zastosowany system simmerblock - ruchoma tuleja, zapewniająca w każdej pozycji kąt ujemny. Z tyłu oparcia znajduje się haczyk na plecak, do którego jest łatwy dostęp.

Loop pozwala na pracę zarówno indywidualną, jak i w grupie czemu sprzyjają skośne boki stolika. Krzesło jest lekkie, łatwe do przenoszenia, pozwala na sztaplowanie, niedrogie w produkcji. Współczesna, ale nieagresywna forma mebla, może łatwo wpisać się w rozmaitą aranżację wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA