Meble.com.pl - komfort na miarę

"Illusion Collection Credenza" - prosty w formie kredens o 6 szufladach. Wyróżnia się lustrzanym wykończeniem oraz srebrnymi uchwytami ze złotymi akcentami. Projekt: Luis Guillermo Pons. Fot. Stephan Goettlicher.

Luis Guillermo Pons - mistrz iluzji meblowych

  • Autor: uk
  • 31 marz 2014 09:33

Dzięki projektom Luisa Guillermo Ponsa meble wydają się odrobinę nierealne niczym rekwizyty w teatrze. "Niewidzialne" lustrzane komody i "czarodziejskie"... walizki!

Projekty Luisa Guillermo Ponsa zadziwiają prostą, geometryczną formą, nie pozbawioną jednak estetycznych "niespodzianek". Nie brakuje w nich lustrzanych powierzchni, w których odbija się całe wnętrze. Sam mebel - staje się wówczas jakby niewidzialny! Nie brakuje też wibrujących, pełnych energii kolorów, smug złota, elementów w kolorze srebra... I oczywiście funkcjonalnych i jednocześnie dekoracyjnych elementów tj. skórzane uchwyty, które na tle barwnych frontów robią duże wrażenie. 

Pochodzący z Wenezueli Luis Guillermo Pons projektuje również  wyposażenie wnętrz, a także... biżuterię. Ale to nie wszystko. Zajmuje się też projektowaniem wnętrz, tj. hotele i prywatne rezydencje. Przede wszystkim jest architektem. Szczególnie cieszy mnie projektowanie hoteli - mówi Luis Guillermo Pons - To pozwala na kreowanie wzornictwa, atmosfery na różnych poziomach, począwszy od architektury, a skończywszy na zapachu mydła. 

 Zajmowanie się wnętrzami hotelowymi pozwala mi łączyć w spoistą jedność pracę "makro" i "mikro" - mam na myśli kreowanie przestrzeni i przedmiotów codziennego użytku. Jest to swoiste przechodzenie od architektury do wzornictwa użytkowego - podkreśla designer. Zdaniem Luisa Guillermo Ponsa, projektowanie hoteli dotyczy nie tylko przestrzeni, przedmiotów, ale też kreuje styl życia gości.

Projektowanie hoteli daje możliwość opowiadania historii o danym miejscu - twierdzi Luis Guillermo Pons. Luis Guillermo Pons szuka inspiracji dla swoich projektów w sztuce. Bardzo istotne jest dla mnie wcielanie artystycznego, kulturowego sposobu myślenia w świat fizycznych przedmiotów - mówi twórca - Przez wieki sztuka była esencją manifestacji życia. W sposób naturalny więc ta manifestacja życia ujawnia się też w architekturze. Bardzo ważny jest dla mnie kontekst kulturowy, w którym tworzę oraz aspiracje klienta. Właśnie to dokładnie staje się moją inspiracją.  

Jego ideą jest tworzenie projektów, które przemawiają do użytkowników zaangażowanych w dialog z designem. Cieszę się każdym swoim projektem - mówi Luis Guillermo Pons - Za każdym razem odkrywam coś nowego. Nowe projekty przynoszą nowy pakiet pytań pozwalający na analizę, studiowanie i uczenie się nieznanych rzeczy.

Jego najbardzie znane meble to "Frame", "Beach Collection", "Illusion", "Panama Collection". Luis Guillermo Pons tworzy w swoim studiu Luis Pons Design Lab oraz LPDL w Miami, na Florydzie. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA