Meble.com.pl - komfort na miarę

Kamila Badowska-Chuć oraz Maja Bochniak. Fot. Made for bed

Made for bed – fantazyjne podejście do łóżka

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 maj 2014 10:52 (aktualizacja: 22 maj 2014 08:43)

Bajecznie kolorowe, pomysłowe i oryginalne. O modułowych zagłówkach rozmawiamy z Kamilą Badowską-Chuć i Mają Bochniak - założycielkami marki Made for bed.

Ekipa z Made for bed to doskonały przykład tego, że warto dobre pomysły przekuwać w czyny. O Mai Bochniak oraz Kamili Badowskiej-Chuć będzie jeszcze głośno na polskim rynku wyposażenia wnętrz. Już teraz zagłówki oferowane przez markę Made for bed robią furorę nie tylko w domach Polaków, ale także na planie telewizyjnych seriali. Nic w tym dziwnego. Każdy, kto kocha piękne i oryginalne wnętrza, z pewnością doceni produkt, jakim jest modułowy zagłówek, który można skomponować samemu. Eksperci zaś docenili samą markę Made for bed przyznając jej nagrodę Dobry Design 2014.

Made for bed tworzą trzy osoby. Czy projektowanie elementów meblowych i prowadzenie własnej firmy jest związane z Waszym wykształceniem lub wcześniejszym doświadczeniem zawodowym?

Marka Made for bed jest przede wszystkim wynikiem naszych zainteresowań i pasji związanej z urządzaniem wnętrz. Przy jej tworzeniu pomogło nam oczywiście zdobyte wcześniej doświadczenie - Kamila Badowska Chuć z wykształcenia i zawodu jest marketingowcem, Maja Bochniak - pracowała w branży meblarskiej, natomiast Krzysztof Chuć prowadzi własną agencję reklamową i stworzył całą koncepcję wizualną marki Made for bed.

Dlaczego właśnie zagłówki?

Pomysł pojawił się z potrzeby, podczas urządzania sypialni. Marzyliśmy o wygodnym zagłówku, ale nigdzie nie mogliśmy znaleźć takiego, który by nam się podobał i nie kosztował majątku. Wtedy powstał nasz pierwszy zagłówek modułowy, zrobiliśmy go sami. Dopiero po jakimś czasie stwierdziliśmy, że jest to dobry pomysł na rodzinny biznes.

Zagłówek niezintegrowany z łóżkiem to dość niszowy produkt na polskim rynku. Jak więc scharakteryzowalibyście swojego klienta?

To prawda, podjęliśmy trudne wyzwanie budowania kategorii zagłówków,  o nietypowej, bo modułowej konstrukcji, i w dodatku sprzedajemy nasz produkt przez Internet! Z założenia myśleliśmy o młodych, niezależnych finansowo ludziach z dużych miast, ale teraz widzimy, że nie warto nakładać na nich żadnych ram demograficznych. Są to po prostu osoby, które cenią sobie wygodę, jakość oraz mają własny styl, ponieważ nasze zagłówki projektuje się samemu - wybierając tkaninę i rozmiar modułu. Jedynym ograniczeniem na dzień dzisiejszy jest dostęp do Internetu, bo nasze zagłówki sprzedajemy w sklepie internetowym madeforbed.com.

Czy zagłówki można stosować wyłącznie jako element umieszczony za ramą łóżka czy w każdym innym pomieszczeniu także?

Możliwości zastosowania zagłówków modułowych Made for bed są ogromne. Sprawdzą się nie tylko w sypialni czy pokoiku dziecka, ale również w kąciku jadalnym czy przedpokoju, w hotelu i restauracji. Szeroki wybór materiałów i różne rozmiary modułów dają nieograniczone możliwości tworzenia indywidualnych projektów.

Konstrukcja zagłówka nie jest zbyt skomplikowana, zdecydowanie pierwsze skrzypce grają tutaj tkaniny z jakich wykonany jest zagłówek. Jak wyglądał proces poszukiwania materiałów?


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA