Meble.com.pl - komfort na miarę

Ławka „Kamasutra” na konstrukcji drewnianej. Siedzisko ławki wykonane zostało z resztek sukna wełnianego, używanego do produkcji dywanów. Małgorzata Pękala Design. Fot. Łukasz Masłowski, wnętrza Anna Drabczyńska

Małgorzata Pękala - nowy wymiar siedzenia

  • Autor: bm
  • 08 kwi 2014 08:10 (aktualizacja: 10 kwi 2014 06:23)

Autorska kolekcja siedzisk zaprojektowanych przez Małgorzatę Pękalę (Studio Pękala Design) w nieco przewrotny sposób łączy nowoczesność, tradycję i ekologię.

Projektantka, właścicielka studia projektowego Małgorzata Pękala Design – jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, na kierunku Meblarstwo Artystyczne i Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom obroniła w pracowni projektowania pod kierunkiem prof. Władysława Dolatowskiego. Zajmuje się wzornictwem, aranżacją wnętrz, wystawiennictwem, scenografią, tkaniną, ale przede wszystkim projektowaniem mebli. Spod jej ręki „wyszły” między innymi meble dla takich firm jak: Nowy Styl, Paged Meble, Meble Jarocin, Woodways, Cumu.

Małgorzata Pękala projektuje zarówno meble do produkcji seryjnej, jak i kolekcje autorskie. Charakterystyczną właściwością sygnowanych jej nazwiskiem projektów jest ich ekologiczność, która wynika chociażby z faktu wykorzystywania do produkcji technik recyklingu i upcyklingu. Jej autorskie meble powstają z płyt wiórowych i sklejki, ale także np. z resztek sukna wełnianego używanego do produkcji dywanów.

Oprócz projektowania mebli Małgorzata Pękala prowadzi autorskie wykłady i warsztaty. Bierze udział w rozmaitych konkursach (m. in. w tym roku jej ławka „Kamasutra” zdobyła statuetkę Machina Design Awards 2010 w kategorii Meble), a także wystawach w kraju i za granicą.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA