Stolik kawowy z mchem. Fot. Malita Just Wood

Stolik kawowy z mchem. Fot. Malita Just Wood

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 lip 2016 11:09 (aktualizacja: 19 lip 2016 11:11)

Malita Just Wood - meble zrobione z mchu

Na polskim rynku debiutuje nowa marka oferująca wykonane ręcznie stoły oraz stoliki, głównie z naturalnych materiałów tj. drewno, żywica oraz mech.

Malita Just Wood to dwie osoby: Ela i Przemek. Kiedy poznali się 8 lat temu nie myśleli jeszcze o wspólnej pracy, ale z czasem wspólna pasja do tworzenia i projektowania doprowadziła do powstania marki Malita Just Wood. 

Pomysł projektowania wyszedł przy adaptacji naszego mieszkania na poddaszu. Jesteśmy bardzo skrupulatnym zespołem dlatego ten remont trwał aż dwa lata. Poprzedzony był dokładną analizą aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Przeglądnęliśmy setki tysięcy stron czasopism i stron internetowych. Wyłuskaliśmy co nam się podoba i przenosiliśmy to na nasz grunt. Wszystkie meble, zabudowy wykonywała złota rączka – Przemek. - mówi Ela Malita.

Gdy dobrnęli do realizacji stołu jadalnianego okazało się, że mają więcej pomysłów. Wykonali pierwszy stolik, a później kolejne. Eksperymentując dalej wystawili je na aukcji internetowej. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania. I tak się zaczęło. 

Malita Just Wood łączy ponadczasowe rozwiązania z nowoczesnymi technologiami. W pierwszej kolejności postawili na drewno, ponieważ towarzyszy im od lat. To ponadczasowy materiał, który nigdy nie przeminie. Jedynie co się zmienia to sposób jego opracowania, stylistyka. Projektanci marki postawili również na błękitne szkło, które idealnie komponuje się z wszystkimi odcieniami drewna. Przełamuje masywność tego materiału, przy jego zastosowaniu mebel wydaje się lżejszy i delikatniejszy. Błękit wyłuskuje i podkreśla piękno drewna. Nadaje mu nowoczesnego charakteru, a przy okazji nawiązuje do naturalnych zjawisk (rzeki, stawy).

Każdy z klientów może skorzystać z unikalnej możliwości aranżacji ich wymarzonych mebli wedle własnych potrzeb i kolorystyki wnętrz, do których trafią. Dostępne modyfikacje dotyczą zastosowanych materiałów, kształtów, rozmiarów, aż po detale wykończenia. Obecnie projekty Malita Just Wood można zobaczyć w showroomie Forum Designu, mieszczącym się przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce