Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel zaprojektowany przez Magdę Jarkowiec. Fot. Archiwum projektantki

Mano Kede – meble, które wzbogacają nowoczesne wnętrza

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 cze 2014 08:01 (aktualizacja: 02 cze 2014 08:12)

Daje życie starym meblom, ponieważ nie znosi marnotrawienia już stworzonych rzeczy. Dzięki temu w jej pracowni powstają fotele, które oczarowują bogactwem kolorów i dobrym, klasycznym wzornictwem.

Dlaczego zajęłaś się projektowaniem?

Łączenie klasyki z nowoczesnością to coś, co w projektowaniu kocham najbardziej. Wiedziałam to już wtedy, gdy odbierałam dyplom projektanta wnętrz w Nowym Jorku, gdy spędzałam długie godziny na „pchlich targach” i później, gdy po powrocie do Polski „ożywiłam” swój pierwszy fotel. Niesamowite uczucie! Kompletnie zwariowałam na punkcie tkanin, szukania odpowiedniej faktury, grubości, dobierania nieoczywistych połączeń. Jest tyle możliwości!

Wolisz odnawiać stare meble niż tworzyć nowe?

Dlaczego stare meble a nie nowe ? Bo jest w nich coś co nie pozwala mi przejść koło nich obojętnie, kuszą mnie swoją tajemnicą i nikomu nie znaną historia. Poza tym jestem ogromnym zwolennikiem wykorzystywania niepotrzebnych rzeczy po raz kolejny i niezaśmiecana tego świata.

Jak określiłabyś meble, które powstają w Twojej pracowni?

Meble, które oferuję to efekt intensywnych poszukiwań i świadomych wyborów. Cechuje 
je nietuzinkowy dizajn i wysoka jakość. Wszystkie zostały poddane kompletnej renowacji.
Tkaniny do nich użyte sprowadzam z całego świata, starając się aby były świetne gatunkowo, a zarazem miały interesujące wzornictwo. Dopracowując każdy szczegół przywracam im tym samym dawną świetność.

Planujesz rozszerzać swoją działalność artystyczną?

Na razie w ofercie są fotele, krzesła i poduszki ale w najbliższym czasie na pewno pojawią się także stoliki kawowe, komody, itp. Pomysłów mam mnóstwo. Niczemu nie mówię nie. Oprócz oferty foteli gotowych przygotowuję również meble na specjalne zamówienie, nie tylko do mieszkań, ale też do salonów, sklepów, kawiarni, a pod ręką mam całkiem sporo tych, które już czekają żeby się nimi zająć.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA