Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół "Georetro" w kolorze białym i czarnym zaprojektowany przez Marcina Laskowskiego. Fot. Archiwum projektanta

Marcin Laskowski tworzy design z zacięciem

 • Autor: Marta Ustymowicz
 • 21 lut 2014 07:32

Polski, młody designer, który swoim rzemiosłem wzbudza zachwyt. Prosta forma, geometria i użyteczność to trzy podstawowe składniki projektów Marcina Laskowskiego.

Zajmuje się projektowaniem mebli własnego autorstwa oraz architekturą wnętrz. Doświadczenie zdobywał realizując projekty dla polskich producentów mebli reklamowych, tworząc stałe ekspozycje i meble przeznaczone na specjalne eventy. Na jego artystycznym koncie znajdują się także projekty urządzeń multimedialnych m.in. obudowy do odtwarzaczy mp3 i mp4. Początkowo tworzył pod szyldem marki Melounge, grupy projektowej do której niegdyś należał i którą założył razem z kilkorgiem przyjaciół.

Już od najmłodszych lat wykazywał zamiłowanie do sztuk plastycznych. Po szkole średniej planował studiowanie na wydziale grafiki, jednak pociągała go także architektura. W efekcie spróbował jednego i drugiego i ku zaskoczeniu obie te dziedziny nie spełniły jego oczekiwań. Ostateczną decyzję na to, czym w życiu pragnie się zajmować, miała wpływ jego pierwsza praca – projektował meble kuchenne. To właśnie tam uznał, że projektowanie form przemysłowych czy też małej architektury to obszary w których zdecydowanie czuje się najlepiej.

Ciężko jest jednoznacznie określić styl projektów Marcina Laskowskiego. Jak twierdzi sam designer, wygląd wielu produktów i ich piękno wynika często z samej technologii w jakiej są wykonane. 

 • Słowo od designera

  Fot. Archiwum 

  Marcin Laskowski, designer
   
  Inspiruje mnie Tom Dixon. Jest to projektant, który jako jeden z pierwszych stworzył własną linię produktową oraz swoją markę. Oczywiście jego biografia jest równie ciekawa i jak każda tego typu historia ma swój początek w garażu. Dzisiaj to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektantów. Inspirujące jest wszystko to, co udało mu się osiągnąć. Nie zapominam także o braciach Bouroullec czy przedstawicielu mojego pokolenia, którym jest Benjamin Hubert.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA