Meble.com.pl - komfort na miarę

Kanapa Traveller marki Porro. Fot. Kari Mobili

Marka Porro. Prestiżowe wyróżnienie dla kanapy Traveller

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 23 wrz 2015 09:31 (aktualizacja: 23 wrz 2015 09:47)

Kanapa Traveller marki Porro otrzymała nagrodę Design Awards, w kategorii Mebel Roku. Wyróżnienie przyznają trzy duńskie magazyny: Bo Bedre, Costume Living i Bolig Magasinet.

W konkursie "Design Awards" oceniane są przedmioty codziennego użytku zaprojektowane przez skandynawskich  designerów oraz same pracownie. Nagrodę w kategorii Mebel Roku w tym roku przyznano kanapie Traveller, którą dla marki Porro zaprojektowało studio GamFratesi. Znajdującą się w Kopenhadze pracownię projektową wyróżniono też tytułem Best Scandinavian Designers. Studio GamFratesi tworzy duet Stine Gam i Enrico Fratesi, których styl łączy w sobie kunszt  klasycznego duńskiego designu z typowo włoskim konceptualnym podejściem do projektowania.

W kanapie Traveller siedmioosobowe jury konkursu doceniło udane połączenie stylów skandynawskiego i włoskiego. Uznanie zdobył dwustronny i dwuosobowy charakter mebla, który jest swego rodzaju zaproszeniem do spotkań i dialogu. Doceniono również jego wielofunkcyjność oraz użycie wysokiej jakości materiałów. 

Traveller to pierwszy projekt studia dla włoskiej marki Porro. Strukturę mebla tworzy malowany na czarno metal. Skóra rozpostarta na tym stelażu tworzy wypełnia boczne oparcia i siedzisko, które dodatkowo wyposażone jest w miękki materac.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA