Meble.com.pl - komfort na miarę

Konstrukcja sofy "Contour" jest tu nastawiona na maksymalny komfort użytkowników. Fot. LePukka Concept Store

Marka Prostoria wyróżniona Interior Innovation Award 2015

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 sty 2015 11:26 (aktualizacja: 28 sty 2015 17:24)

Chorwacka marka Prostoria otrzymała kolejną nagrodę za swoje innowacyjne projekty. Wyróżnienie Interior Innovation Award 2015 otrzymały dwa produkty z najnowszej kolekcji: krzesło Strain oraz sofa Contour.

Krzesło "Strain" to produkt zaprojektowany przez współpracującego z firmą Prostoria Simona Morasi Piperčić’a. Fotel został stworzony z myślą o użytkownikach, dla których wygoda jest równie istotna co design. Cała konstrukcja, wykonana  z drewna i stali oraz materiały obiciowe z wysokiej jakości tkanin lub skór, zostały zaprojektowane tak, , aby siedzisko  i oparcie zapewniały elastyczność i możliwie najbardziej komfortowe warunki do wypoczynku. 

Sofa "Contour" to drugi z nagrodzonych Interior Innovation Award 2015 projekt Prostorii. Produkt powstał dzięki współpracy marki  z niemieckim biurem projektowym Böttcher Henssler Kayser. Elementy wykończenia sofy "Contour" – widoczne szwy, przestrzenna struktura materiału wykorzystanego do tapicerowania oraz cienkie nóżki nawiązują do struktury liścia. Cała, lekka wizualnie konstrukcja sofy jest tu nastawiona na maksymalny komfort użytkowników. Produkt występuje w kilku wariantach: dwu, trzy lub czteroosobowym. 

Wyróżnienia za najbardziej innowacyjne projekty przyznaje co roku prestiżowa organizacja German Design Council, która od 60 lat szeroko promuje kulturę designu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA